Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), yoğun yağış felaketlerinin ardından su sıkıntısı yaşayan Hendek Yeşilyurt, Sofular, Akarca, Sukenarı, Yukarıçalıca, Aşağıçalıca, Paşaköy, Tuzak, Sivritepe, Karatoprak, ve Hallaçköy mahallelerinin yaşadığı sorunları anında çözüme kavuşturmak için 3 farklı noktada sondaj projesi başlattı.

15 Temmuz'u yeniden yaşadılar 15 Temmuz'u yeniden yaşadılar

hendekte_3_sondaj_calismasisin_ilkinde_basari1 (1)
Yeşilyurt bölgesinde devam eden çalışmalar neticesinde bölgede yeni bir içme suyu kaynağı keşfedildi. Çıkarılan suyun kalite kontrollerinin yapılması için su, son teknolojinin kullanıldı laboratuvara gönderildi.

Kaynaktan çıkarılan su gerekli testleri başarı ile geçmesinin ardından vatandaşların kullanımına sunulacak.

hendekte_3_sondaj_calismasisin_ilkinde_basari1 (2)
YAKLAŞIK 3 BİN METRELİK YENİ HAT
Konu ile ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “Yoğun yağış felaketlerinin ardaından bölgeye yetersiz gelen su sorununu yeni kaynaklar keşfederek çözüme kavuşturacağız. 3 farklı noktada gerçekleştireceğimiz çalışmalar neticesinde su sorunu yaşayan mahallelere kaliteli içme suyunu uzun yıllar boyunca kesintisiz şekilde sağlayacağız. İlk kaynaktan elde ettiğimiz su, gerekli testleri başarı ile geçmesinin ardından yaklaşık 3 bin metrelik yeni bir hat ile vatandaşlarımızın musluklarına taşınacak” ifadeleri kullanıldı.