Otomobiller çarpıştı! 3 kişi yaralandı Otomobiller çarpıştı! 3 kişi yaralandı

Hendek ilçesi Başpınar Mahallesi Kemalpaşa Caddesinde meydana gelen olayda, 41 yaşındaki işitme engelli Murat Yılmaz, yediği pidenin soluk borusuna kaçması üzerine fenalaştı. Sokaktaki aydınlatma direğine çarpan ve yere düşen Yılmaz’ın yardımına çevredeki vatandaşlar koştu. Hemen Hendek Devlet Hastanesine götürülen Yılmaz, burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Yılmaz’ın fenalaştığını gören ve ağabeyi ile yardıma koşan Olcay Bilgin, yaşananları anlattı. Bilgin, ‘Heimlich’ manevrası ile şahsa müdahale ettiklerini ve ağzından pide parçalarının çıktığını söyledi. Yaptıkları müdahalenin ardından şahsın düzelmediğini belirten Bilgin, araçla hastaneye götürdüklerini ifade etti.
yedigi_pide_sonu_olmustu3
“Nefes alamadığını fark ettik”
Soluk borusuna pide kaçan şahsı ‘Heimlich’ manevrası ile kurtarmaya çalıştıklarını söyleyen Olcay Bilgin, “Biz dükkanda otururken, o kişinin buradan geçerken dengesini kaybedip aydınlatma direğine çarptığını gördük. Bir şey olduğunu anlayıp hemen gittik ve nefes alamadığını fark ettik. Boğazında bir şey olabilir düşüncesiyle ağabeyim Heimlich manevrası yapmaya başladı. Ben o arada ambulansı aradım. Daha sonra o yorulunca ben devam ettim. Ama belli bir süre sonra artık şahıs kendini saldı. Çenesi kilitlendi, onu yere yatırıp elimle çenesini açtım, birkaç parça hamur tarzında bir şeyler çıkarttık boğazından” dedi.
Daha sonra sağlıkçı olduğunu söyleyen bir kişinin geldiğini, onun da Heimlich manevrasına devam ettiğini söyleyen Bilgin, ardından da şahsın hastaneye götürüldüğünü ancak kurtarılamadığını dile getrid.