GÖRENLERİN İÇİNİ ISITTI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde bini aşkın öğrenciyi konuk etti. Bakımevine gelen öğrenciler çalışmalar hakkında yerinde bilgi aldı. Can dostlarıyla vakit geçirerek eğlenceli anlara tanıklık eden öğrenciler bu anları fotoğrafladı ve görenlerin içini ısıtan bir görüntü ortaya çıktı.

3-821

1050 ÖĞRENCİ KONUK EDİLDİ

Bölgenin en büyük bakımevinde uzman veterinerler, öğrencileretedavi ve rehabilitasyon süreçlerini aşama-aşama anlattı. Can dostlarının güvende ve emin ellerde olduğunu görenöğrenciler,hayvanlara yaklaşım konusunda küçük bir eğitim aldı. Ziyaret boyunca hayvan cinsleri, çeşitler hakkında da bilgi edindi. Hayvan hakları gününde uzmanlar, kuduz vakalarına ve gösterilmesi gereken hassasiyete dikkat çekti.

2-925

HAYVAN SEVGİSİ VE YAKLAŞIM BİLİNCİ

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında Sokak Hayvanları Geçici Bakımevimizde bini aşkınöğrenciyi misafir ettik, onlara tedavi ve rehabilitasyon öyküsüyle tanıştırdık. Çocuklarımızın hayvan sevgisini kazanması ve hayvanlara yaklaşım bilincine sahip olması çok önemli bir konu. Biz de minik dostlarımıza bölgemizin en büyük merkezinde onlarla bir gün imkânı sunuyor ve bu bilgileri aktarmaya çalışıyoruz.  Sakarya’mızda yaralı bir can dostu gördüğümüzde lütfen bize ulaşın ve gerekli süreci başlatalım” denildi.

1-12514-666

Başkan Yüce, İl Başkanı Tever ile buluştu Başkan Yüce, İl Başkanı Tever ile buluştu