İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın açılışını gerçekleştirdiği sergide, özel gereksinimli öğrencilerin hayatın içinde var olduklarında engellerin ortadan kalktığını konu edinen 30 fotoğraf sergilendi. Açılışa, Serdivan İlçe Millî Eğitim Müdürü Ali Dere, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Türker Erol Özen ve Ozan Özkaya, özel eğitim okul müdürleri, öğretmenler, çok sayıda öğrenci, veli ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sakarya Üniversitesi Vakıf Koleji öğrenci ve öğretmenlerinin müzik dinletisi eşliğinde sergiyi gezen ziyaretçiler fotoğraflara büyük ilgi gösterdi.
 fotograf_sergisi1
Adapazarı Şehit Adil Arslan Özel Eğitim Uygulama Okulu III Kademe öğrencisi Mert Ekşi'nin piyano resitali de serginin anlamıyla bütünleşen bir farkındalık oluşturdu.
fotograf_sergisi3

İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, sergiyi beraber gezdiği öğrencilere "Şefkat, güç ve umuda ilham veren müstesna varlığınızla hayatın içinde biz de varız diyerek gösterdiğiniz çabanızı fark etmenin verdiği manevi haz ile büyük bir memnuniyet duyuyorum" dedi.
fotograf_sergisi2

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı; özel gereksinimli öğrencilerin eğitimi için Millî Eğitim Bakanlığı öncülüğünde çok önemli ve kapsayıcı çalışmalar sürdürüldüğünü ifade ederek Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e de teşekkür etti.

fotograf_sergisi4

fotograf_sergisi5

fotograf_sergisi6