HAYAT PAHALILIĞI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan konuşmasına, "Milletimizin takdiriyle 14 Mayıs seçiminde AK Parti listelerinden milletvekili olarak seçilen siz kardeşlerimin her birini bir kez daha tebrik ediyorum" diyerek başladı. Hayat pahalılığına karşı izledikleri yol haritasından bahseden Erdoğan, "İnsanımızın canının en çok yakan konu hiç şüphesiz hayat pahalılığıdır" dedi.

PLAN UYGULANIYOR

Her ülkenin kendi gerçeklerine göre farklı seviyelerde seyreden enflasyondaki yüksek oranlı artışlar olduğunu ve bu meselenin tüm dünyanın sorunu haline geldiğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti: "Türkiye olarak biz de birden fazla faktörün üst üste gelmesiyle bu sorundan ciddi şekilde muzdarip durumdayız. Ülkemizi büyütmeye üzerine kurulu temel ekonomik stratejimizden asla taviz vermeden yeni yol ve yöntemlerle enflasyonun ve yol açtığı sıkıntıların üstesinden gelecek bir program uyguluyoruz.

AK Parti'de o süre uzatıldı AK Parti'de o süre uzatıldı

İZAH EDİLEMEYECEK SEVİYELER

Bu programın başarısı ancak devlet kurumları yanında, üreticisinden toptancısına, çalışanından kendi adına alım satım yapanına kadar tüm kesimleriyle 85 milyonun tamamının fedakarlığı ve kararlılığıyla mümkündür. Ülkemizdeki hayat pahalılığı bilhassa bazı alanlarda ne enflasyonla ne döviz kuruyla ne de başka bir akılcı bir sebeple izah edilemeyecek seviyelere ulaşmıştır.

FIRSATÇILARIN ETKİSİ

Belirsizlik ortamını fırsat bilip, üç kuruş daha fazla kazanmak uğruna ülkesine bu kötülüğü yapanlar, aslında kendi geleceklerini sabote ettiklerini bilmelidirler. Biz güven ve istikrar iklimini güçlendirdikçe, bu fırsatçıların foyaları daha net bir şekilde dökülmektedir. Milletimden bu fırsatçılara hak ettikleri cevabı gerektiğinde malını satın almayarak, hizmetini başka yerlerden temine yönelerek, ama her seferinde mutlaka yapılan ahlaksızlığı ifşa ederek vermesini istiyorum."