MISIR ALIM FİYATI
Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, Tarım Kredi Kooperatifi’nin Sakarya’da açıkladığı mısır alım fiyatına tepki gösterdi. Başkan Ateş, Tarım Kredi Kooperatifi’nin açıkladığı fiyatı revize etmesi gerektiğini belirterek şu ifadelere yer verdi, “Geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız Toprak Mahsulleri mısır alım fiyatını 5.700.- TL olarak açıklamıştı. Mısır hasadının başladığı bugünlerde çiftçinin kurumu olan Tarım Kredi Kooperatifleri Sakarya Şubesi mısır alım fiyatını 5.400.- TL olarak açıklamıştır.

"ZARAR VERECEK"
Çiftçinin kurumu olan Tarım Kredi Kooperatifinin açıklamış olduğu bu fiyat çiftçilerimizde hayal kırıklığına neden olmuştur. Tarım Kredi Kooperatifi’nin açıklamış olduğu bu fiyat özel sektörün önünü açmıştır. Henüz fiyat açıklamayan özel sektörün açıklayacağı fiyata öncülük etmiştir. Çiftçimizin kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinin açıklamış olduğu fiyatı derhal revize etmesini talep ediyoruz. Tarım Kredi Kooperatiflerinin açıkladığı bu fiyat çiftçilerimize zarar verecektir.

"REVİZE EDİLSİN"
Böyle zor şartlarda üretimden vazgeçmeyen çiftçilerimizin ürünlerinin bu fiyatlardan satması çiftçilerimizi zora sokacaktır.  Gübrede yüzde 300, tohumda yüzde 100, mazotta ise yüzde 400’leri aşan üretim maliyetlerine karşı 6.500.- TL ve üzeri fiyat beklerken, TMO fiyatı 5.700.- TL olması Tarım Kredi Kooperatiflerinin ise 5.400.- TL gibi fiyat açıklaması çiftçimizi zora sokmuştur. Tarım Kredi Kooperatiflerinin mısır alım fiyatını çiftçimizin lehine olacak şekilde revize etmesini talep ediyoruz.”