Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekipleru, merkez ve 16 ilçede yayalara öncelik verilmesi ve güvenli alanların oluşturulması için başlattığı çalışmaları sürdürüyor.  Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi’ne (YOL-BAK) bağlı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri 
‘Önce Yaya Güvenliği’ sloganıyla şehrin en işlek noktalarında yaya geçidi ve uyarı tabelaları hazırlayarak, yaya trafiğini en güvenli hale getirmek için çalışıyor. 

hastane_cevresi_tamam2

Sağlık Kampüsü çevresi
Hastane çevrelerine ‘Önce Yaya’ yazıları ve yaya geçidi bulunduğunu belirten  tabelalar yerleştiren ekipler, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) ile birlikte Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 106 Yataklı Acil Durum Hastanesi’nin yer aldığı sağlık kampüsü çevresinde çalışmalarını tamamladı.

hastane_cevresi_tamam3

Mesai devam edecek
YOL-BAK’tan yapılan açıklamada, “Sakarya’mızın daha güvenli ve güçlü bir ulaşım ağına sahip olması ve yayaya öncelik veren bir şehir olarak anılması için çalışmalarımıza hız verdik. Kent genelinde yaya geçidi ve tabela yenileme işlemlerimizi gündüz-gece sürdürüyoruz. Mesaimiz yaz sezonu boyunca devam edecek” denildi.