Herkes için Spor Federasyonu ile Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen, Hızırtepe Çocuk Hakları Bahçesinde Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ve Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı  Erdal Erdem, Muhtarların ve velilerin katılımıyla başlayan  “Hareketlilik Yılı Spor Şenliği” ilk gününde büyük bir coşkuyla karşılandı.

Herkes Için Spor Şenliği (1)

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü" Daha çok hareket eden, daha çok spor yapan, daha hareketli bir Türkiye" hedefiyle yola çıkarak, Adapazarı İlçe Okulları’ndan  İsmet İnönü İlkokulu, İstiklal İlkokulu, Hızırtepe İlkokulu kademesindeki tüm öğrenciler sınıf öğretmenleri nezaretinde; Basketbol, Atletizm, Voleybol, Masa Tenisi, Badminton, Futbol, Dart, Langırt, Halat Çekme branşlarında, görevli antrenörler eşliğinde  eğlenceli etkinliklerde ter döktü

Herkes Için Spor Şenliği (36)“Hareketlilik Yılı Spor Şenliği” ikinci gününde ise Sakarya Millet Bahçesinde başlayan etkinliklerde; Basketbol, Atletizm, Voleybol, Masa Tenisi, Badminton, Futbol, Dart, Langırt, Halat Çekme branşlarında Spor Şenlikleri ile çeşitli açık alan spor branşları, spor gösterileri ve müzik içeren program , çocuk, yaşlı, genç her kesimin katılımlarıyla renklendi.

Herkes Için Spor Şenliği (27)

Büyükşehir sporcuları Konya’ya damga vurdu Büyükşehir sporcuları Konya’ya damga vurdu

7’den 70’e herkese hitap eden şenlikte katılımcılar, bedensel farkındalığı artıran sportif aktivitelerden geleneksel oyunlara, rekabetçi sporlardan çocuk oyunlarına kadar geniş bir yelpazede birbirinden eğlenceli etkinliklere katılma fırsatı buldular. Etkinlik sırasında sporun ve sağlıklı yaşamın önemi vurgulandı. Sporun ve hareketin yaşam kalitesini artırdığına dair farkındalık oluşturulurken, katılımcılar arasında dostluklar kuruldu ve yeni spor tutkunları bir araya geldi. Şenlik, hem bedensel hem de ruhsal açıdan katılımcılara zengin deneyimler sunarak sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzını teşvik etti.

Herkes Için Spor Şenliği (35)Herkes Için Spor Şenliği (21)Herkes Için Spor Şenliği (13)Herkes Için Spor Şenliği (6)

Editör: Zhantor Jateey