2 çocuk sahibi 69 yaşındaki Ruhi Ekinci ile geçirdiği rahatsızlık sonrasında beyninin 3’te ikisi alınan ve kendi başına hareket edemeyen 50 yaşındaki eşi Neziha Ekinci, Sakarya'nın Adapazarı ilçesi Solaklar Mahallesi'nde iki katlı harabe ahşap evde yaşam mücadelesi veriyordu. Limit Yok Ekibi İyilik Kazanacak Yardımlaşma Derneği kurucuları Ömer Kaçan ve Cüneyt Uzun isimli iki genç, yaşlı çifte ulaştı. Aileye yardım için evlerine giden gençler, gördükleri manzara karşısında duyarsız kalamayarak, temeli atılan ve yarım kalan yeni ev için kolları sıvadı.

yasli_ciftin_ev_hayali_gercek_oldu (5)
Sosyal medya üzerinden paylaşılan video sonrasında derneğe gelen yardımlarla birlikte yaklaşık bir ay içerisinde çiftin yeni ev hayali gerçek oldu. 130 bin lira maliyetle tamamlanan ve neredeyse tüm eşyaları sıfır olan ev, Kaçan ve Uzun tarafından aileye teslim edildi. Ekibe teşekkür eden yaşlı çift ise hayalini kurdukları eve kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

yasli_ciftin_ev_hayali_gercek_oldu (8)
“Aslında erzak yardımı için gelmiştik”
Yardım için geldiklerinde gözü yaşlı kadının çağrısına kayıtsız kalamadıklarını aktaran Cüneyt Uzun, “Buraya Limit Yok Ekibi İyilik Kazanacak Yardımlaşma Derneği olarak ailemizi ilk tespit ettiğimizde erzak yardımı için geldik. Yaşadıkları ev çok atıl durumda ve çok eskiydi. Merdivenleri bile çıkarken çökecek gibiydi. Ruhi ağabeyimizin eşi Neziha teyzemiz beyin ameliyatı geçirmiş. Bu ameliyatta beyninin büyük bir kısmını almışlar. Kendisi psikolojik olarak çok bitik durumdaydı, sürekli ağlıyordu. Geldiğimizde onunla biraz muhabbet ettik. Bahçeye bir beton atılmış ve üzerine de Adapazarı Kaymakamlığı tarafından bir konteyner konulmuş. O evi kendi maddi güçleri olmadığı için tamamlayamıyorlardı. Ağlayarak, ‘Size yalvarıyorum oğlum, o evi bizim için yapabilir misiniz’ dedi. Aslında buraya gelmemizdeki amaç tamamen bir erzak yardımıydı. Bu yardımlarla aileyi rahatlatmaktı ama gözü yaşlı teyzemizin çağrısına kayıtsız kalamadık. Sosyal medya hesaplarımızdan bu çağrıyı takipçilerimiz ile paylaştık. Halkımızda kayıtsız kalmadı. Allah’ın izni ve takipçilerimizin desteğiyle evimizi bitirdik ve ailemize teslim ettik. Bunun haklı gururu ve mutluluğu içerisindeyiz. Bu evin bize maliyeti 130 bin TL’yi buldu. 110 metrekare civarına 2+1 ev var şuan, eşyalarının da çoğu sıfır diyebiliriz” dedi.

yasli_ciftin_ev_hayali_gercek_oldu (6)
“Evimizi bitirerek kendilerine teslim ettik”
İyilik projelerini tamamlayabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Ömer Kaçan, “Buraya geldiğimizde Neziha ablamız bize gözü yaşlı şekilde ‘Oğlum aşağıdaki evi yapın’ dedi. Yardım için gelmiştik ve o sözden sonra biz bu evi yapabilmek için gerekli girişimlerde bulunduk. Daha sonra takipçilerimizin de desteği ile evimizi bitirerek kendilerine teslim ettik. Çok mutluyuz, bu tarz projelerin inşallah devamı gelir. Bizler böyle iyilik projelerinde bulunduğumuz için çok gururluyuz. Biz bu evi bir ay içerisinde bitirdik. Burayı çok çabuk hallettik ve ailemizi yerleştirdik. Neziha ablamız hayata küsmüş gibiydi. Kendini tamamen kaybetmiş. Hiçbir şey olmaz, biz düzelmeyiz, hiçbir şey yoluna girmez psikolojisindeydi. Kendisi de zaten beyin ameliyatı geçirmişti. Evi yaptırdıktan sonra tam tersi psikolojiye büründü ve yüzünde gülümsemeler olmaya başladı” diye konuştu.

yasli_ciftin_ev_hayali_gercek_oldu (7)
“Evin yapılabilmesi için dua ettim”
50 yaşındaki Neziha Ekinci, “Eski evin merdivenlerinden çıkamıyordum, eşim sırtında çıkarıyordu beni. Allah razı olsun bu zamana kadar baktı. Ömer ve Cüneyt geldi yardım için. Onlara yalvarıyorum evimizi yapın dedim ve yaptılar. Çok memnunum. Eski evde eski çok eski eşyalar vardı onlarla geçinmeye çalışıyorduk. Bu evin yapılabilmesi için dua ettim ve burası oldu. Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

yasli_ciftin_ev_hayali_gercek_oldu (3)
“Evimize kavuştuk mutluyuz”
Engelli eşiyle birlikte yaşam mücadelesi veren Ruhi Ekinci ise, “Eski evde rahmetli babamdan kalma eşyalar vardı, durumumuz yoktu. Cüneyt ile Ömer geldi ve seni ararız dediler. Aradan yaklaşık 15 gün geçti ve tekrar geldiler. Sonrasında ise ustalar geldi başladılar evi yapmaya. Allah razı olsun evi tamamladılar ve bizde evimize kavuştuk, rahat rahat oturuyoruz, mutluyuz. Onlardan Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

yasli_ciftin_ev_hayali_gercek_oldu (2)