ÜCRETSİZ KANSER TARAMASI

Toplantıya Kaymakam Hasan Balcı, Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, daire amirleri, Mahalle muhtarı ve vatandaşlar katıldı. Vatandaşlar, emniyet amirliğince internet dolandırıcılığına karşı uyarıldı. Ramazan olması münasebetiyle ilçe müftülüğünce vatandaşların etkinliklere rağbet etmesi istendi. İlçe sağlık başkanlığı ücretsiz kanser tarama uygulamalarına vatandaşların ilgi göstermesi kendi sağlıkları açısından önemli olduğu söylendi.

DSC7388_1585x1050

TARIM VE HAYVAN DESTEK

İlçe tarım müdürlüğü tarım ve hayvan desteklerinin verildiğini son zamanlarda yaşanan şap hastalığına da dikkat çekerek buzağıları aşıladıkları ifade edildi. Sakarya’nın da içlerinde olduğu 10 vilayette görülen şap hastalığı ile mücadelenin devam ettiği söylendi. Kaymakam Hasan Balcı deprem bölgesine toplanan yardımlarla ilgili açıklama yaptı. 27 tır yardım yapan Ferizlili vatandaşlara katkılarından dolayı teşekkür etti.

DSC7369_1585x1050

TOPLU RESİM ÇEKİLME

Katılan vatandaşların istek ve şikayetleri; mahalleyi işkal eden köpeklerin sıkıntısı, mahalle aralarında yapılan çalışmalardan dolayı yırtılan yollarının durumu, lokal olarak tıkanan kanalizasyon giderleri ve buna benzer konuları dile getirerek yetkili mercilerden ilgilenilmesini istediler. İnönü mahalle muhtarı Tayfun Ülker’in ev sahipliğinde Makasın kahvede yapılan halk toplantısı toplu resim çekilmesinin ardından sona erdi.

Milli tren ilk kez yolcu taşımaya başlıyor Milli tren ilk kez yolcu taşımaya başlıyor

DSC7367_1585x1050DSC7361_1585x1050