ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ

Ankara Esenboğa'da bir otelde gerçekleştirilen kongreye, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ile işçi sendikalarının genel başkanları ve temsilcileriyle delegeler katıldı. Kongrenin açılış konuşmasını yapan Çağırıcı, gelecekteki meslekleriyle ilgili hayal kuran çocuklara "Ben özel güvenlik görevlisi olacağım" dedirtmeyi hayal ettiklerini söyleyerek, özel güvenlik mesleğinin hak ettiği konuma gelmesi için çalıştıklarını belirtti.

whatsapp-image-2022-11-20-at-153912

ÇÖZÜLMESİNİ BEKLİYORUZ

Türkiye'de şu anda yaklaşık 350 bin özel güvenlik görevlisinin bulunduğunu, 750 bin geçerli kimlikli özel güvenlik görevlisinin olduğunu, 70 bin silahlı özel güvenlik görevlisi olmak üzere 98 bin noktada görev yapıldığını, en önemli sorunlarının başında kimlik iptallerinin geldiğini bildiren Çağırıcı, sorunun çözümü için hazırlanan ve meclise sunulan kanun teklifinin İçişleri Bakanlığının torba yasa içerisinde yer aldığını ve konunun çözülmesini beklediklerini dile getirdi.

BU AYIP ORTADAN KALKMALIDIR

Çağrıcı, “Çalışma hayatında taşeron sistemden kadro bekleyen KİT’lerde çalışan arkadaşlarımız var inşallah en yakın zamanda hak ettikleri kadroyu alacaklar. Buradan tekrar belirtmek istiyorum kamu 'da ve KİT’lerde çalışan tüm üyelerimiz ve emekçiler için bir an evvel kadro almaları gerektiğini gür bir sesle yineliyorum.  Güvenlik-İş Sendikası 4. Olağan Genel Kurulundan tüm yetkililere sesleniyorum. Güvenlik -İş Sendikası olarak Kamuda taşeron sistem adı altında hiç bir işçinin çalışmamasıdır talebimiz, bu ayıp ortadan kalkmalıdır” dedi.

YENİDEN GENEL BAŞKAN

whatsapp-image-2022-11-20-at-153911-2

Çağırıcı, özel güvenlik görevlilerinin savunma ve güvenlik hizmetlerini kapsayan tüm işleri içine alan 19 No'lu iş koluna alınmasını talep ederek, bunun için her türlü çalışmayı yapacaklarını aktardı. Kongrede Çağırıcı, tek aday olarak girdiği seçimde geçerli 205 oyun tamamını alarak yeniden genel başkanlığa seçildi.