TEPKİ ÇEKEN SÖZLER

Konserlerinde sergilediği tavırları ve LGBT'lilere açtığı bayrakla verdiği destekler ile tepki çeken şarkıcı Gülşen'in, bu kez de nisan ayında verdiği bir konserde 'İmam Hatip'te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor' sözleri ile gündeme geldi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Gülşen'in sahnede İmam Hatip Liselilere yönelik sarf ettiği sözlerinden dolayı TCK 216. Madde kapsamında resen soruşturma başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca şarkıcı Gülşen’in sahnede İmam Hatip Liselilere yönelik söyledi sözlerinden dolayı resen soruşturma nedeniyle Gülşen'in Çağlayan Adliyesine gelerek ifade vereceği öğrenildi.

TEVER’DEN TEPKİ

Gülşen'in sözlerine tepki gösteren Tever, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı; “Kişisel ve toplumsal ahlaki normları yok sayan, toplumu kutuplaştıran, nefret söylemleriyle inançlı insanları aşağılayan kişi asla sanatçı olamaz. Suçlu olan yalnızca bu da değil, bunları ödüllendirenlere, ahlaki yozlaşmaya alkış tutanlara ne demeli? Hadsiz söylemleri kınıyorum.”

DÜŞMANLIK VE KİN

MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar da, “Halkı sosyal sınıf farklılığına dayanarak aşağılayan ve birbirine karşı kamu düzeni için tehlikeli olabilecek şekilde düşmanlığa veya kin beslemeye alenen tahrik eden Gülşen isimli şarkıcı hakkında adaletin hızlı ve etkin bir şekilde tecelli etmesini temenni ediyorum. Rabbim insanlıktan ve güzel ahlaktan nasibini alamamış aciz kullarına hidayet, bu acizlerin oluşturduğu zararlara karşı da milletimize feraset ve sabır ihsan eylesin” sözlerine yer verdi.

SİMDER’DEN AÇIKLAMA

Öte yandan SİMDER Sakarya İmam Hatipliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Bakır, bugün öğle namazı sonrası saat 13;30’da konu ile ilgili basın açıklaması yapacaklarını duyurdu. Bakır, “Değerli basın mensubu sözde bir sanatçının İmam Hatip camiamıza yönelik sarf ettiği sözler nedeni ile bugün saat 13.30 da Orhan Camii önünde (öğle namazı sonrası) basın açıklaması gerçekleştireceğiz. Katılımlarınızı rica ediyorum” dedi.