Antioksidan özelliği başta olmak üzere pek çok olumlu etkisi, görevi var.  “Glutamin+sistein+glisin”in, yani üç aminoasidin birleşiminden oluşan müthiş bir madde.

Pek çok işi, farklı marifetleri var. Birincisi “antioksidan” gücü. Glutatyon sağlık zararlısı olduklarını iyi bildiğimiz serbest radikallerin (yani zararlı paslandırıcı/oksitleyicilerin) en amansız düşmanı.

Yapısındaki elektronu serbest radikale verip onu “zararsız” hale getiriyor. Bunu yaparken kendini de feda ediyor. Çünkü elektronunu serbest radikale verip sizi oksitlenmeden kurtarırken o bizzat kendisi oksitlenmiş oluyor.

Glutatyon’un fonksiyonları sadece serbest radikal avcılığı, yani bir anlamda yaşlanma geciktiriciliği ile sınırlı değil. O “detoks” süreçlerinin de baş aktörlerinden.

Ayrıca yaşamsal başka pek çok fonksiyonda görevli. Adeta bir orkestra şefi. 150 yıl kadar önce tarif edilen “biyolojik iç denge”mizin vazgeçilmez ileri uç oyuncularından biri.

Glutatyonun enerji arttırıcı, yaşlanmayı geciktirici, uyku kalitesini arttırıcı, stres etkilerini azaltıcı, atletik performansı arttırıcı etkileri var. Aynı zamanda kas ve eklem yakınmalarını azaltıyor, bilişsel odaklanma ve berraklığı da arttıyor. Karaciğer ve hücrelerde detoks etkisiyle cilt güzelliğini arttırıyor, yara iyileşme sürecini kısaltıyor.

Tedavi Nedir?

İlk muayeneniz sırasında, bir tedavi programı oluşturmadan önce tıbbi geçmişiniz değerlendirilir. Bu değerlendirme aynı zamanda glutatyon IV tedavisinin sizin için uygun olup olmadığını belirlememize yardımcı olur.

Glutatyon IV Terapisinden Kimler Yararlanabilir?

Özellikle fibromiyalji hastaları, bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenler, iyi bir cilt rengini ve genel sağlığını korumak isteyenler başta olmak üzere, glutatyon tedavisinden herkes faydalanabilir.