UNUTULMAZ BİR GÜN

Geyveli olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Denetmeni Meriç Ötün'ün kişisel girişimleri ile ve organizatör Kazım Şenol'un yardımları, Fatih Belediyesi destekleri sonucunda İbrahim Yattara ve FC Yattara Kulübü futbolcuları Geyve'ye geldi.  Geyvespor yönetimi Burak Karacaoğlu, Emre Özdemir ve Hasan Doğru'nun yakın ilgi gösterdiği konuklar, Geyve'de unutulmaz bir gün yaşattı.

YARIŞA GİRDİLER

Sevenleri Yattara ile hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta yarışa girdi. Konuklar Nehir Park Tesisinde bulunan Gondol ile şarkılar eşliğinde Sakarya Nehrinde tur attılar. Yapılan sohbetler, anlatılan anılar ve kahkahalar ile sık sık kesildi. Konuklara kahvaltılıklar ve yöresel meyveler ikram edildi. İbrahim Yatara Geyve'ye ilk defa geldiğini ifade ederek, gösterilen ilgi ve misafirperverliğe teşekkür etti ve "Bize her yer Trabzon" dedi.

BERABERE BİTTİ

Daha sonra Geyvespor-FC Yattara takımları arasında yapılacak maç öncesinde, Gineli futbolcular ülkelerine ait müziklerle coşarak soyunma odasında yöre oyunlarını sergilediler. Geyve Şehir Stadında, Geyve Spor ile FC Yattara takımı arasında yapılan futbol maçı 3-3 berabere bitti. Maçtan sonra Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, her iki takım sporcularına "Yöresel Ürünler Üretim Merkezi"n de yemek ikram etti.

1663575096_yattara_geyvespor180922_02a1663575094_yattara_geyvespor180922_001663575093_yattara_geyvespor180922_01MUHAMMET ALİ KESKİN