25 BİN GENÇ KATILDI

Türkiye’nin 81 ilinden 25 bin gencin katıldığı Gençlik Buluşmasına Sakarya’dan da 27 araç, 1200 genç katıldı. Güne Ayasofya Camii’nde sabah namazında buluşarak başlayan gençler daha sonra Çamlıca Camii, Ayasofya Camii, İslam Medeniyetleri Müzesi, Rahmi Koç Müzesi, Eyüp Sultan Hazretleri Türbesi, Nakkaştepe Millet Bahçesi, Gülhane Parkı. Harbiye Askeri Müzesi, Galata Kulesi, Taksim Meydanı, Viaporti Topkapı Sarayı, Sultan Ahmet Camii’ni gezdikten sonra Gençlik Buluşması’ndaki yerlerini aldılar. Ebuzer Aktaş’ın sunumuyla gerçekleştirilen programda; Serdar Tuncer, Resul Aydemir ve Grup Aksiyon da sahne aldı.

WhatsApp Image 2022-10-09 at 19.54.28 (1)

YOĞUN KATILIM

Programa Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, İstanbul Milletvekilleri İffet Polat ve Fatma Betül Sayan Kaya, TÜGVA YİK Üyesi Necmeddin Bilal Erdoğan, Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, TBMM Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, birçok STK Temsilcisi ve birçok üst düzey isim de katılım gösterdi. Kardeşlik, birlik ve beraberliğin ön planda olduğu programda, gençlerin enerjileriyle coşku dolu dakikalar geçirildi.

WhatsApp Image 2022-10-09 at 19.54.28

YENİ BAŞLANGIÇLAR

TÜGVA 5. Olağan Genel Kurulu’nun da gerçekleştirildiği programda; Başkan Enes Eminoğlu görevini Başkan Yardımcısı İbrahim Beşinci’ye devretti. Görev devri ile beraber TÜGVA’nın yeni Yönetim Kurulu da açıklanmış oldu. Görev süresi boyunca gençlerle olan güzel anılarından bahseden Başkan Enes Eminoğlu: “Bizler, bu mücadeleyi bir bayrak yarışı olarak gördük. Artık, emaneti devretmenin vakti geldi. Bu bayrağı teşkilatımızdan gelen kıymetli dava arkadaşım İbrahim Beşinci kardeşime sizlerin huzurunda kalbim mutmain bir şekilde emanet ediyorum. Yeni dönemde vakfımızın çok daha iyi bir noktaya geleceğine yürekten inanıyorum. Bu vesile ile yeni dönemde görev alacak bütün kardeşlerimize de başarılar diliyorum” sözleriyle görevini devretti.

WhatsApp Image 2022-10-09 at 19.56.53

TÜGVA KARDEŞLİK AİLESİDİR

Görevi devralan yeni Başkan İbrahim Beşinci ise: “Biz bu genel kurulda bir ailenin fertleri gibi birleşmiş bulunmaktayız. Bu aile, TÜGVA kardeşlik ailesidir… Müslüman kardeşliği boş bir söz değil, Kuran-ı Kerimde Rabbimizin apaçık emridir, Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emr olunduğumuz üzere kardeşlik çizgisinde yürümeye devam edeceğiz. Çünkü bu yol hak yoludur, çetindir; menzili, mücadelesi derindir! Bu kutlu yolda Cumhurbaşkanımız gibi bir liderle ve serden geçen kardeşlerimle yürüyecek olmanın onurunu yaşıyorum” sözleriyle gençlere seslendi.

WhatsApp Image 2022-10-09 at 20.08.38 (1)

EN ÖNEMLİ KURUMSAL MARKA

“Bugün TÜGVA, 81 il ve 571 ilçedeki temsilcilikleriyle, bünyesindeki 41 yurt, 40 icathane, 80 kıraathane, 300 gençlik merkeziyle, 300 bini aşkın üyesiyle ülkemizin en büyük gençlik hareketi hâline gelmiştir.” Diyen Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan, sözlerine “TÜGVA, bu ülkenin ve dostlarının gençlerini, milletimizin ve onunla birlikte tüm insanlığın hayrına çalışmalar yürütecek bilince ve birikime sahip kılmak için verdiğimiz mücadelenin en önemli kurumsal markalarından biridir.” şeklinde devam etti.

WhatsApp Image 2022-10-10 at 12.35.42 (1)