AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları tarafından lansmanı Sakarya’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen, Türkiye’nin tüm illeri ve ilçelerinde düzenlenen “İlk Oyum AK Parti’ye İlk Oyum Erdoğan’a” buluşmaları kapsamında AK Parti Sakarya Gençlik Kolları, Sofuoğlu’nun pistinde 2023 seçimlerinde ilk defa oy kullanacak olan gençler ile program düzenledi. AK Parti Sakarya Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Çalışkan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen programda, gençlerin gözdesi Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu merak edilen soruları cevapladı. 
ak_genclik_sakarya5
Yarış pistlerinden meclise yolculuk 
Yarış hayatı boyunca isminden sıkça söz ettiren ve başarılı spor kariyerinin ardından AK Parti Sakarya Milletvekilliği görevini yürüten Sofuoğlu, pistlerden meclise olan yolculuğunu gençlerle paylaştı. Konuşmasında motosiklet serüvenine ilk başladığı zamanlarda yaşadığı zorluklardan bahseden Sofuoğlu, bu zorlu süreçlerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kariyerine olan destekleriyle gelinen noktayı anlattı. 2017 Dünya Supersport Şampiyonasında yaşadığı talihsiz kazanın sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinden artık yarışları bırakıp daha fazla genç sporcu yetiştirmesi telkinlerinde bulunmasının ardından yarış hayatını sonlandırdığını dile getiren Sofuoğlu,  genç sporcular yetiştirmeye başladığını söyledi.

ak_genclik_sakarya3

Kendisinden sonra pistlerde ülkemizi temsil edecek olan sporcular ile dünyada motor şampiyonalarında alacakları başarılarıyla bayrağımızı göklerde dalgalandırdıklarını belirten Kenan Sofuoğlu, dalgalandırmaya da devam edeceklerini söyledi. Gençlerden gelen sorular üzerinden devam eden program, Sofuoğlu’nun oğlu Zayn’in karting gösterisi ile sonlandı.

ak_genclik_sakarya4

ak_genclik_sakarya2