Lise karavan grubu öğrencilerinin katıldığı kampta birçok sportif, kültürel ve sosyal aktivitenin yanı sıra sevgi ve kardeşliğin pekiştirilmesi adına çeşitli etkinlikler yapıldı. 

gencler_cadir_kampta_bulustu2
Taraklı içlçesindeki Karagöl Yaylasında gerçekleştirilen çadır kampına 30 öğrenci katıldı. Bölge Başkanı Erdal Yılmaz ve Şube Başkan Yardımları Hüseyin Köroğlu ile İsmail Arı da kamp yapan öğrencileri ziyaret etti.

gencler_cadir_kampta_bulustu3

Bölge Başkanı Erdal Yılmaz kampın verimli olabilmesi için her türlü ayrıntıya dikkat edildiğini belirterek, “Gençlerimiz bizlere emanet. Onların buradan en güzel şekilde ayrılmasını ve okullarına gittiklerinde öğrendiklerini arkadaşlarına aktarmasını ümit ediyoruz. Bu yapılan sıradan bir yaz kampı değil. Belli bir ideal doğrultusunda bir araya geldik. Hayatın akışına kapılmadan fedakârlıklar yaparak gelip burada kardeşliği oluşturduk. İlçe yönetimimize böyle güzel bir program organize ettikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

gencler_cadir_kampta_bulustu5

Programın organize edilmesinde büyük emek harcayan Erenler Liseler Komisyonu Başkanı Abdulhalik Erdoğan da kampın önemine dikkat çekerek, 
“Müslümanca bir tutum takınmak için yarına yatırım yapılmaz. Müslümanca duruş bugünün hesabını verebilmektir. İslam yarın yaşanmak üzere değil hemen şimdi için inmiştir. Öncelikle bunun farkında olacağız ve bugünün hesabını verebilmek için yaşayacağız. Biz Anadolu Gençlik erleriyiz. Biz Milli Görüş erleriyiz. Bizim bir duruşumuz, bir kimliğimiz var. Yeryüzünde iyinin, güzelin, doğrunun, faydalının ve adil olanın egemen olması için mücahede ediyoruz. Nerede durduğumuzu, kim olduğumuz, neyin mücahedesini yaptığımızı öncelikle sizler bileceksiniz. Biz inandığımız yolda, istikametimizden milim sapmadan yürümeye devam edeceğiz” şeklinde gençlere seslendi.

gencler_cadir_kampta_bulustu4