Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi olan ve vekil imamlık yapan 20 yaşındaki Bekir Türker, 13 Mayıs Cumartesi günü ortadan kaboldu. Arkadaşları duruma polise bildirerek yardım istedi. Bekir Türker'in bulunması için çalışma başlatan polis, cep telefonunu Adapazarı Kuzey Terminali bölgesinde boş bir arazide buldu. Çalışmalarını genişleten ekipler, sabah saatlerinde ise Türker’in cansız bedenini Dağdibi Mahallesi’nde boş bir arazide buldu. Türker'in, yapılan otopsi sonrasında başından vurularak öldürüldüğü ortaya çıktı. 
Araştırmasını derinleştiren ekipler, Bekir Türker'in aracını, para karşılığında 17 yaşındaki arkadaşı E.Ö.’ye kiraladığını, Türker'in oluşan 200 bin liralık hasarı E.Ö'den karşılamasını istediğini belirledi. İkilinin, bu konuyu görüşmek üzere buluştuğu, tartışma yaşandığı ve  E.Ö.'nün yanında getirdiği tabanca ile Türker’i kafasından vurarak öldürdüğü ortaya çıktı.
Polis, cinayet şüphelisi E.Ö'yü kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelinin Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ndeki işlemlerinin sürdüğü öğrenilirken, Türker’in cansız bedeni ise son yolculuğuna uğurlanmak üzere memleketi Uşak’a gönderildi.

O gencin ölüm haberi geldi! O gencin ölüm haberi geldi!

arkadasi_oldurmus3