Sakarya Genç Girişimciler Kurulu (GGK) Başkanı Mertcan Korkmaz ve kurul üyelerinin ev sahipliğindeki toplantıya; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu Üst Kurul Başkan Yardımcısı ve Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Marmara Bölge ve Bursa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Özmen, TOBB Girişimcilik Uzmanı Büşra Balkı, Düzce Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ahmet Serdar Erdem ve Yalova Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Tayfun Furkan Gülen ile kurul üyeleri katıldı.

genc_girisimciler_SATSOda_toplandi (6)
“GİRİŞİMCİ RİSK ALANDIR”
Toplantının açılış konuşmasını yapan TOBB Sakarya İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mertcan Korkmaz, “Girişimciliğin doruk noktalara çıktığı günleri yaşıyoruz. Genç, yaşlı demeden herkes aklındaki fikirleri hayata geçirme, farklılık yaratma amacında. Özellikle gençler başarılarıyla kendilerine örnek olacak rol modelleri önemsiyorlar. Kendilerinin başarılarıyla yıllar sonra nerede olacaklarını rol modeller ile benimsiyorlar. Girişimcilik için cesaret, risk alma ve güven ortamı en önemli hususlardır. Dünya sürekli gelişiyor ve teknolojiler yenileniyor. Bu çağa uygun girişimde bulunanlar her zaman kazanıyor. Genç Girişimciler olarak bu konuda bizlere büyük sorumluluklar düşüyor. Gençlerimizin aklında fikirleri hayata geçirmeleri için ciddi çalışmalar yapıyor, onları yalnız bırakmıyoruz. Sakarya her anlamda üreten bir şehir. Konumu, sahip olduğu beşeri sermayesi, üretim hacmi ve birikimleri ile her gün yeni yatırımlara ev sahipliği yapıyor. Sanayi, ticaret, tarım, turizm ve birçok potansiyeli aynı anda içinde barındırıyor ve bu da Sakarya’yı çoğu ilden öne çıkarıyor. Sakarya Genç Girişimciler Kurulu olarak Bölge Başkanları Toplantısına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Doğu Marmara Bölgesi olarak ciddi bir potansiyel barındırıyoruz ve iş birliği içerisinde çalışmalarımızı verimli gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Sakarya’ya hoş geldiniz” diye konuştu. 

genc_girisimciler_SATSOda_toplandi (2)
Toplantının devamında ise başkanlar çalışmaları, projeleri ve planları hakkında bilgiler vererek girişimcilik ekosistemini geliştirmeye yönelik görüş ve önerilerini dile getirdiler. Türkiye’de Girişimcilik Ekosistemi Sunumu ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Üst Kurul Başkan Yardımcısı Sezai Hazır tarafından Genç Girişimciler Kurulları Bölgesel Yol Haritası Beyin Fırtınası sunumu gerçekleştirilerek toplantı tamamlandı.

genc_girisimciler_SATSOda_toplandi (5)
BAŞKAN ALTUĞ'A ZİYARET
Toplantının ardından Genç Girişimciler Kurulu heyeti, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’a makamında ziyaret gerçekleştirdi. Heyeti SATSO ve Sakarya’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirten Başkan Altuğ, Doğu Marmara’nın en büyük Odalarının başında gelen SATSO’nun kadın ve genç girişimcilere yönelik verdiği öneme değindi. Sakarya’nın önde gelen üretim merkezlerinden biri olduğunu ve girişimcilik ruhuna sahip binlerce gence sahip olduğunu belirtti. Şehirde patent, isim hakkı gibi başvuruların her yıl daha fazla arttığına dikkat çekti.

genc_girisimciler_SATSOda_toplandi (3)
ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ
Başkan Altuğ’a gerçekleştirilen ziyaretin ardından heyet, TOBB Sakarya Genç Girişimciler Kurulu Genişletilmiş Meclis Toplantısı’nı gerçekleştirmek üzere SATSO Meclis Toplantı Salonu’nda bir araya geldi. TOBB Sakarya İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mertcan Korkmaz kürsüye gelerek son meclis toplantısını gerçekleştirdikleri Aralık 2021’den bu yana gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında sunum yaptı ve bilgiler verdi. Özellikle Satın Alma Zirvesi’nin şehrin kendi içindeki ticaretine ciddi bir ivme kazandırdığını, diğer iller tarafından da örnek alındığını vurguladı.

genc_girisimciler_SATSOda_toplandi (4)
Toplantı, Divan Kurulu'nda yer alan TOBB Genç Girişimciler Kurulu Üst Kurul Başkan Yardımcısı ve Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Marmara Bölge ve Bursa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Özmen, TOBB Girişimcilik Uzmanı Büşra Balkı, Sakarya Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mertcan Korkmaz ve SATSO Genel Sekreter Yardımcısı Elif Sarıoğlu, Sakarya Genç Girişimciler Kurulu’nun çalışmalarını değerlendirerek kurul üyelerinin de soru, görüş ve önerilerini cevaplandırdılar. Karşılıklı fikir alışverişinin ardından toplantı sona erdi.

genc_girisimciler_SATSOda_toplandi (1)