CUMHURİYET MEYDANI

Hendek Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen törene, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ferhat Albayrakoğlu, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, askeri erkan, emniyet personelleri, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenklerin koyulması ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Protokol konuşmalarının ardından tören sona erdi. Daha sonra, Kaymakamlık koordinesinde Hendek Belediyesi tarafından Bayraktepe Sosyal Tesislerinde Gaziler onuruna yemek programı düzenledi.

8 (1)-1

Erenler’de öğrenciler çok şanslı Erenler’de öğrenciler çok şanslı

BABAOĞLU: GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Gaziler onuruna düzenlenen yemekte konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu Gaziler Günü'nün önemine vurgu yaparak, "Bugün, ülkemizin bağımsızlığı ve güvenliği için canlarını ortaya koyan gazilerimizi onurlandırdığımız özel bir gündür. Onların cesaretleri ve fedakarlıkları, milletimizin hürriyeti için verilen büyük mücadelenin bir simgesidir. Bu vesileyle, tüm gazilerimize minnettarlığımızı sunuyoruz" dedi.

7-268

KAYMAKAM ACIR: EMRİNİZDEYİZ

Daha sonra söz alan Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ise, “Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin var olmasının sebebi olan aziz şehitlerimizin, kahraman gazilerimizin günü. Bugün vesilesiyle tüm gazilerimizin gaziler gününü kutluyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz gazilerimiz ve şehitlerimizin kahramanlıkları sayesinde var olmuştur. Bu sebeple biz her zaman millet olarak şehitlerimize ve gazilerimize büyük bir minnet ve sadakat duyuyoruz. Her zaman sizlerin emrindeyiz. Bir telefon kadar uzağız. Kapımız sizlere sonsuza kadar açıktır. Bu vesile ile tüm gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Gününü kutluyorum” dedi.

6-332