Lazer Tag etkinliğinde mücadele ettiler Lazer Tag etkinliğinde mücadele ettiler

Olur alındı 
Oda Başkanı Cevat Davulcu, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının başlaması ile birlikte okullarda çekimine başlanacak olan E-Okul fotoğrafları için odaya kayıtlı Sakarya esnafının tercih edilmesine yönelik taleplerini İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’ya ilettiklerini ve olur aldıklarını söyledi. 
 
Talepler aktarıldı
Yönetim kuruluyla birlikte yaptıkları ziyareti değerlendiren Oda Başkanı Davulcu, “Bilindiği gibi yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte okullarda çekimine başlanacak olan E-Okul fotoğrafları ve diğer okul etkinlikleri fotoğrafları için Sakarya esnafının tercih edilmesini istemiştik. Çoğu il dışından gelen ve esnaf olduğu belli olmayan, kayıtsız ve vergisiz bir şekilde korsan çekim yapanlara geçit verilmemesi için milli eğitim müdürlükleri ile okul müdürlüklerimizden hassasiyet talebinde bulunmuştuk. Bu tür kişi veya kişilerden duyduğumuz rahatsızlığı dile getirmiştik” dedi. 
 
Talimatlandırılacak
Başkan Davulcu, “Yaşanan sorunları dile getirmek için ziyarette bulunduğumuz değerli Sakarya İl Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’ya taleplerimizi yüz yüze aktarma imkanı bulduk. Kendisinden bu konuda olur almanın yanı sıra, ilgili müdürlükleri talimatlandıracağını ve konunun takipçisi olacağının sözünü aldık. Bunun yanı sıra okullardaki diğer etkinlik çekimleri, tüm iş ve işlemlerde de odamıza kayıtlı esnafın tercih edileceğini belirtmesi bizleri ayrıca mutlu etmiştir” açıklamasında bulundu. 
 
Vali ve müdüre teşekkür 
Eğitime her zaman önem ve destek vermeye devam edeceklerini belirten Başkan Davulcu, “Sakaryalı esnaflar olarak zaman zaman eğitime verdiğimiz katkıların yanı sıra, okullarda iş yapan esnaflarımız da tüm hassasiyetiyle görev yapmaktadır. Taleplerimize içtenlikle karşılık veren Valimiz Yaşar Karadeniz ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’ya, esnaflarım adına teşekkür ediyorum. Oda yönetimi olarak esnaflarımızın sorunlarının ve taleplerinin takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.