2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının başlaması ile birlikte okullarda çekimine başlanacak olan fotoğraflar için Sakarya esnafı istekte bulundu. Beraberinde Genel Sekreter Tanju Balcı ile birlikte Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı ziyaret eden Oda Başkanı Cevat Davulcu, okullarda her yıl yaşanan ve büyük sorun olan fotoğraflar konusunda istişarede bulundu.

Okullarda yeni dönem için çekimlere başlanacak olan e-okul fotoğraflarının diğer illerden gelen kişilerce çekildiğini ve daha sonra büyük sorunlar yaşattığına değinen Başkan Davulcu, “Yeni eğitim yılının ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Sakarya esnafı olarak her zaman eğitime imkanlarımız dahilinde destek verdik, vermeye de devam edeceğiz. Bilindiği gibi okullarımızın açılması ile birlikte yeni dönem e-okul sistemi için öğrencilerimizin vesikalık fotoğraflarının çekimleri de başlamıştır. Geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız sorunlar oldu. İl dışından gelen, esnaf olduğu bile belli olmayan bazı kişi ve kişiler okullarda fotoğraf çekiyor. Sakarya’nın esnafı olarak bu durumdan çok rahatsızlık duyuyoruz. Sakaryalı olmayan kişilerin şehrimizdeki okullarda fotoğraf çekmesini doğru bulmuyor ve istemiyoruz” dedi.

Ziyaretinde Müdür Savaşçı’ya esnafa olan ilgisi için teşekkür eden Başkan Davulcu, “Müdürümüzün ilçe milli eğitim müdürleriyle bu konuyu konuşarak, her türlü çekimlerin Sakarya esnafından yapılmasını ve hizmet alınmasını isteyeceğini belirtmesi bizleri çok mutlu etmiştir. Bu vesile ile esnafımızın halkı isteğine destek veren müdürümüze esnaflarımız adına tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.