6 mahalleyi kapsayan projenin ihalesi tamamlandı 6 mahalleyi kapsayan projenin ihalesi tamamlandı

İmalat sektöründe en fazla aranan mesleklerin başında gelen forklift operatörlüğünde yaşanan sıkıntı üzerine, kurs açılması yönünde İŞKUR ile MARKA arasında anlaşma yapıldı. 
Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ile Kalkınma Ajansları çalışma teması için belirlenen “Genç İstihdamı” kapsamında İŞKUR iş birliğinde ücretsiz kurs açılması kararlaştırıldı.
Yapılan protokol gereğince, İŞKUR’a başvuran uygun adayların belirlenmesinin ardından Ajans tarafından hizmet alınan kurs firması eğitim programı düzenleyecek. Ayrıca, işverenlerin uygun gördüğü adayların da kurs programından yararlanması sağlanacak.
MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, Forklift Operatörlerinin çok geniş istihdam olanağı bulunduğunu belirtti. Çöpoğlu, “Teknolojik yükleme ve taşıma araçları olan Forkliftler, tüm sanayi kollarında işleri kolaylaştırmaktadır. İmalat sektörünün yanında ticaret ve lojistik sektöründen de bu mesleğe yoğun işgücü talebi olduğu görülmüştür. Ayrıca, iş kazalarının önlenmesi ve iş sağlığı-güvenliği için de eğitimli, belgeli operatörlerin yetiştirilmesi önem arz etmektedir. Düzenleyeceğimiz programı iş arayanların ve işverenlerimizin istifadesine sunuyor ve yararlanmalarını bekliyoruz” dedi.