Serdivan’da temizlik var Serdivan’da temizlik var

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla Sakarya’da kurbanlıklar görücüye çıkmaya başladı. Serdivan ilçesine bağlı Yazlık Mahallesi’nde büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Barış Demir’in 4 yaşındaki ‘Paşa’ ismini verdiği tosunu 1 ton 600 kilograma ulaştı. Üç kuşaktır hayvancılık sektöründe olan Demir ailesi, Kurban Bayramı öncesinde 1 ton 600 kilogram ağırlığındaki tosunu 750 bin TL’den satışa çıkardı. Fiyatı ikinci el otomobillerle yarışan tosun, günlük yaklaşık 10 kilonun üzerinde buğday, arpa, mısır ve fabrika yemi tüketiyor.
Otomobil Fiyatinda2
KANTARA SIĞMIYOR!
Sakarya’da üç kuşaktır hayvan yetiştiriciliği yaptıklarını belirten Barış Demir, “Hayvancılık meşakkatli bir meslek. İlgi, alaka ve büyük bir çaba gerektiriyor. Büyük çabalar olunca da tabi bunun gibi sonuçlar alabiliyorsunuz. Büyütmek gerçekten zor, aynı evlat, bir çocuk gibi kurbanlık hayvanların bakımları. Et fiyatları biraz pahalı olabilir, insanlar bu durumdan yakınabilir ama gerçekten bu işi yapmak zor ve maliyetli. Tosunumuz kantara sığmıyor" dedi.
Otomobil Fiyatinda5
“CIDDI BIR EMEK HARCANDI”
Demir, “Ortalama bir araç ağırlığında olan kurbanlık tosunumuza biz de araba fiyatı istiyoruz. 750 bin TL’den satışa çıkartacağız nasip olursa. Bizim daha önce bu ağırlıkta bir hayvanımız olmadı. Ciddi bir emek harcandı" diye konuştu. Paşa'nın 4 yaşında olduğunu söyleyen Demir, "Paşa ile 4 yıl geçirdik. Bu heybette bir hayvanın bu kadar uslu olması bizi şaşırttı. Daha küçük danalar bile yerinde durmuyor ama Paşa mülayim ve mazlum bir hayvan, bizi hiç yormadı. Kurban Bayramı öncesinde satışa çıkardık, nasibi varsa zaten satılacak ama satılmazsa biz 1-2 yıl daha bakarız” dedi.

Otomobil Fiyatinda4

Otomobil Fiyatinda3