FİSKOBİRLİK Genel Müdürü Tugay Çakmak, kaynağı herkesin malumu olan, birtakım insanlar tarafından FİSKOBİRLİK ile ilgili astı astarı olmayan iddialara kamuoyunun itibar etmemesi gerektiğini vurguladı. Çakmak açıklamasında, ‘’FİSKOBİRLİK sürekli büyüyor, sürekli yatırım yapıyor ve bu anlamda da üretici ortaklarına ve fındık üreticilerine katkı sağlamayı sürdürüyor. Üstüne üstlük Birliğimiz bunları her türlü engelleme çalışmalarına rağmen başarıyor.  Altını net bir şekilde çiziyorum son 5 yılda FİSKOBİRLİK’in kazandığı büyüme ivmesine karşılık, bu süreçte belli çevreler tarafından ortaya atılan yalan yanlış iddialarla gündeme taşınması, fındık üreticilerine, fındık piyasasına ve FİSKOBİRLİK’e zarar vermektedir. Kamuoyunun şunu bilmesini isterim; FİSKOBİRLİK sadece son 1 yıl içerisinde yaklaşık 375 milyon TL yatırım gerçekleştirmiştir. Son 4 yılda Entegre Tesisimizde yapmış olduğumuz yatırımın bedeli 400 milyon TL’dir. Özellikle Giresun’da istihdama sağladığımız katkı ortadır. SGK ve vergi ödemelerinde hep üst sıralardayız. Kamu kuruluşlarına, bankalara, çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve en önemlisi de üreticilerimize vadesi geçmiş 1 kuruş borcumuz yok. Ortada çalışan, üreten ve her alanda katkı sağlayan bir FİSKOBİRLİK varken, bazı çevrelerin gazete manşetlerinden Birliğimize karşı yürüttükleri karalama kampanyası art niyetli ve mesnetsizdir” dedi.

“Spekülasyonlara asla müsaade etmeyiz”
Açıklamasının devamında FİSKOBİRLİK ile ilgili spekülasyonlara asla müsaade etmeyeceklerinin altını çizen Çakmak, “Bir süredir FİSKOBİRLİK’in arazi satışı, idari ve ekonomik durumu ile ilgili birçok spekülatif iddia kamuoyuna servis ediliyor. Kamu ve ticari faaliyetleri devam eden bir kuruluşun asılsız ve mesnetsiz iddialarla kamuoyunu bu kadar meşgul ediyor olması bizleri derinden üzüyor. FİSKOBİRLİK yukarıda bahsettiğim yatırımları yapması, aynı zamanda ortak üreticilerine hizmet sağlaması gerekiyor. Bu doğrultuda atıl durumda olan arazilerimizi, Birliğimizin çıkarlarına en uygun şekilde yeniden değerlendiriyoruz. Projelerimizden elde ettiğimiz gelirle öz sermayemizi ve mali yapımızı güçlendiriyoruz. Asılsız iddialara karşılık buradan açıklıyorum. Ne idari ne ekonomik açıdan FİSKOBİRLİK’in şu anda hiçbir sıkıntısı bulunmamaktadır. Üreticilerimizin ve iş ortaklarımızın bu tür iddialara itibar etmemelerini rica ediyorum” diye konuştu.

Başkan Alemdar bayramlaşma programlarına katıldı Başkan Alemdar bayramlaşma programlarına katıldı

Tek söz sahibi FİSKOBİRLİK genel kurulu”
FİSKOBİRLİK’te tek söz sahibinin FİSKOBİRLİK Genel Kurulu olduğunu belirten Genel Müdür Turgay Çakmak, “Bizim için tek yetkili kurul FİSKOBİRLİK Genel Kuruludur.  Projelerimizin ve finansal faaliyetlerimiz ile ilgili Genel Kurulumuzda delegelerimize gerekli bilgilendirmeleri sağladık ve onayları aldık. Genel Kurulumuzda Yönetimimize onay ve yetki vererek bu çalışmaların hayata geçirilmesi hususunda iradesini ortaya koydu. Bizler de Genel Kurulumuzun verdiği yetkiler doğrultusunda gerekli çalışmalarımızı yaptık ve adımlarımızı bu yönde atmaya devam ediyoruz. Bizim için tek yetkili Genel Kurul ve Genel Kurulun ortaya koyduğu iradedir” dedi.

Editör: Ayşen Kolçak