KAPILARINI AÇTI

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Sakarya Tarım Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı üreticilere kapılarını açtı. Fuar 10-13 Kasım tarihleri arasında Hendek Ticaret Merkezi ve Çok Amaçlı Fuar Alanı’nda misafirlerini ağırlayacak. Tarımdaki son yenilikler ve teknolojik gelişmeler, büyük ve küçükbaş hayvanlar, çiftlik ekipmanları, genetik alanındaki son yenilikler görücüye çıkıyor.

12-23

BİLGİ YARIŞMASI

Fuarın açılışına Vali Çetin Oktay Kaldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, STB Başkanı Mustafa Genç, protokol üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Fuarda kadın çiftçi bilgi yarışmasında dereceye giren kadın çiftçilere ödülleri takdim edildi. Plaket takdiminin ardından kurdele kesimi gerçekleşti. Ardından Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve protokol üyeleri stantları gezdi.

19-4

“TARIM ŞEHRİ SAKARYA”

Sakarya’nın bereketli toprakları itibariyle bir tarım şehri olduğuna vurgu yapan Yüce, “Malumunuz şehrimiz; coğrafi konumu, elverişli iklimi ve bereketli topraklarıyla tarım konusunda pek çok etkin özelliğe sahip. Şehirlerin şehri Sakarya’mız aynı zamanda bir tarım şehridir. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla bu potansiyelimize sahip çıkıyor, verimliliğimizi daha da arttırıyoruz. Sakarya birçok numune projesiyle, tarım ve hayvancılık alanında ismini altın harflerle yazdırmayı başarmış bir şehirdir. Şehrimizi biliyoruz. Araştırmalarımızı yapıyor, toprak ve iklim yapımıza en uygun şekilde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz” dedi.

13-13

SÜREKLİ GELİŞİM

Fuarda söz alan Vali Kaldırım ise, “Dolayısıyla tarımı ve topraklarımızı bu anlamda sürekli geliştirmemiz gerekiyor. Sakarya tarımsal alanda gerçekten çok önemli ve bereketli bir bölge konumunda yer alıyor. Gerek üretme gerekse işleme noktasında inşallah daha da gelişerek Sakarya’yı tarımsal alanda Türkiye’nin en önemli şehri olmaya devam etmelidir” dedi.

17-9

ÖNCÜ OLACAK

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Böylesine büyük bir organizasyonda sizleri ağırlamaktan dolayı mutluluk duyuyorum. İnşallah bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz bu fuarı önümüzdeki yıllarda geliştirerek devam ettireceğiz” derken SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ da, “Tarım sektörünün iddialı kenti Sakarya'mızın ilerleyen yıllarda, bu alandaki fuarlar anlamında da öncü olacağına inanıyorum” dedi.

9-25