MÜDAHALE EDECEĞİZ
Katıldığı bir televizyon programında açıklama yapan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, serbest piyasadaki fındık fiyatlarının TMO fiyatının çok altında olduğunu belirterek duruma müdahale edeceklerini söyledi. AK Parti Ordu  Milletvekili Metin Gündoğdu Altaş TV’de katıldığı Gündem Özel programında önemli açıklamalarda bulundu. Serbest piyasada fındık fiyatlarının TMO fiyatının yaklaşık 10 lira altında olmasını değerlendiren Metin Gündoğdu duruma müdahale edeceklerini belirtti.

DSC_0054

FINDIĞI PAZARA HIZLI İNDİRMEYİN
Gündoğdu, “Serbest piyasada fındık fiyatının düşük olması doğru bir şey değil. Üreticilerimizi sık boğaz etmektir bu durum. Bu durumla alakalı Ankara’da görüşmeler yapacağız. Rekabet Kurulu ise Rekabet Kurulu başka bir kurul ise başka kurul devreye sokacağız. Fındığı ucuza almak isteyenler ile ilgili bir şeyler yapılacak” dedi.

Üreticilere de çağrıda bulunan Metin Gündoğdu, “Üreticilerimize de sesleniyorum. Fındığı pazara hızlı indirmeyin. Bu süreci beraber yöneteceğiz. Üreticimizin mağdur olmaması için çaba göstereceğiz. Serbest piyasaya müdahale edilmesi gerekiyorsa edilecek. Üreticimiz de pazara fındık indirmeyerek müdahalesini yapsın” diye konuştu.