ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ

Pençe Kilit'te 2 terörist etkisiz! Pençe Kilit'te 2 terörist etkisiz!

Bayraktar, TBMM'de yaptığı konuşmada, muhalefetin, bu yapılanları görmezden gelmesi, fındık üreticileri adına hiçbir icraatın yapılmadığını iddia etmesi ve bunun üzerinden fındığı siyasetin bir malzemesi haline dönüştürmesinin doğru olmadığını kaydederek; "AK Parti olarak, iktidara geldiğimiz günden bu yana her zaman fındık üreticilerimizin yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz.

ART NİYETLİ BİR YAKLAŞIM

Muhalefetin, bu yapılanları görmezden gelmesi, fındık üreticileri adına hiçbir icraatın yapılmadığını iddia etmesi ve bunun üzerinden fındığı siyasetin bir malzemesi haline dönüştürmesi doğru değildir. Fındık sektörünün tüm paydaşları hep birlikte ele alınmadan, dinamiklerini anlamadan dinlemeden hareket etmek, tek taraflı, samimiyetten uzak ve art niyetli bir yaklaşımdır. Emeğiyle, çabasıyla, alın teriyle fındık üreticilerimiz her şeyin en iyisine layıktır.

MÜSTERİH OLSUNLAR

Bizler de AK Parti olarak en iyisini yapmak için çabalıyoruz. Üreticilerimiz müsterih olsunlar. Geçmişte ne gerekiyorsa biz yaptık. İnşallah bundan sonraki süreçte de yine gerekeni biz yapacağız. Biz fındık üreticimizin eline daha fazla para geçmesini isteriz. 50 yıllık dönemde 2002 yılına kadar fındığın ortalama değeri 1,5 doları geçmemiş. Bugün 3 dolar. Maliyetler o dönemde fazlaydı. Şimdide fazla. Deniyor ki fındık tekelleşti. Bir kısım aksaklıklar var mı var. Fındığı siyasete malzeme yapmayın" dedi.