Dini nikahlı eşiyle Bitlis’ten İstanbul’a giderken TEM Otoyolu Sakarya geçişinde kullandıkları otomobile ateş açılan çift kazaya karıştı. Kaza yapan araçta kadın ise, eşi darp edildikten sonra kuzeni ve yanındaki kişi tarafından kaçırıldı.

Alınan bilgiye göre, TEM Otoyolu Akyazı geçişinde kaza ihbarı alınması üzerine bölgeye sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ekiplerce başına darbe alarak yaralanan O.D.'nin, silahlı saldırı neticesinde kaza yaptığını ve darp edildiğini söylemesi üzerine polis harekete geçti.

O.D., dini nikahlı eşi H.B. ile Bitlis'ten İstanbul'a gitmek için yola çıktığını, aracının Sivas'ta kontrol noktasında polis ekiplerince durdurulduğunu ve burada eşi için kayıp ilanı verildiğini öğrendiklerini söyledi.

Sivas’taki işlemlerinin ardından yola devam eden çift, otoyolun Akyazı kesiminde H.B'.nin kuzeni K.Ş. ve yanındaki kişi tarafından araçlarına ateş edilerek kaza yaptırıldığının ve daha sonra da darp edilerek eşi H.B.’nin zorla alıkonularak kaçırıldığını iddia etti. Şüphelilerin İstanbul istikametine doğru kaçtıklarını belirten O.D.’nin şikayetçi olmasının ardından konuya ilişkin inceleme başlatıldı. Şüphelilerin İstanbul’a gittiğini değerlendiren ekipler, yakalamak için çalışma başlattı.

Park halindeki otomobilde yangın! Park halindeki otomobilde yangın!