Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehrin dört bir yanında sürdürdüğü altyapı çalışmaları ile güçlü altyapı ağını yenilemeye ve genişletmeye devam ediyor.

Ferizli ilçesinde başlatılan çalışmalar kapsamında tarım arazilerinden geçen ve bu nedenle yaşanan olumsuzluklara müdahalelerde gecikmelere neden olan bin 800 metrelik hat deplase ediliyor.

Bölgede bulunan içme suyu deposuyla entegre şekilde Ağacık, Bakırlı, Ceylandere, Osmanağa Çiftliği, Hocaoğlu, Abdürrezzak, Kusca, Nalköy, Sarıahmetler, Teberik, Tokat, Gürpınar, Yeşilova, Büyükyanık, ve Üçoluk mahallelerine hizmet veren hat deplase çalışmalarının kalan 800 metrelik kısmında yenileme çalışmalarının tamamlanması ile kaliteli içme suyuna kesintisiz şekilde ulaşacak.

2-840
"YAKIN ZAMANDA BULUŞTURACAĞIZ"
Çalışmalarla ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “Ağacık Mahallesi’nde devam eden çalışmalarımız kapsamında tarım arazilerinden geçen içme suyu hattımızı deplase ederek daha güçlü haliyle vatandaşlarımızın hizmetine yeniden sunacağız. Bin 800 metre toplam uzunluğa sahip hattın bin metrelik kısmında çalışmalarımızı tamamladık. 800 metrelik kısımda devam eden çalışmalarımızı da yakın zamanda tamamlayarak güçlü altyapı hattımızı bölge halkımızla yakın zamanda buluşturacağız” ifadeleri kullanıldı.

3-748

STB’den komitelerle istişare toplantısı STB’den komitelerle istişare toplantısı