BİR AYLIK ÇALIŞMA

Ferizli Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda açılış konuşmasını yapan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, son bir aylık çalışmaları değerlendirerek meclise bilgi verdi. Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu ve mecliste grubu bulunan siyasi parti grup sözcüleri, geçtiğimiz ay Mersin polisevine hain teröristler tarafından yapılan silahlı ve bombalı saldırıda şehit düşen polis memuru Serkan Gezer’i bir kez daha yâd ederek, terör örgütlerine lanet yağdırdı. Pençe kilit operasyonunda şehit düşen askerler anılarak, gazilere şifa, ulusa bir kez daha başsağlığı temennisinde bulunuldu.

IMG_1123 kopya (Large)

YÜZME HAVUZU

Geçtiğimiz ay yapımı tamamlanan tenis kortu ve açılışı gerçekleştirilen portatif yüzme havuzu çalışmalarına değinen Başkan Gündoğdu, “Portatif yüzme havuzu ve tenis kortu Ferizli Kapalı Spor Salonu Yanına kuruldu. Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi kapsamında çocuklarımıza yüzme branşında hizmet verilecek. Gençlerimizin yüzme sporuna ilgisi bir hayli yoğun. Bu da bizi memnun ediyor” şeklinde konuştu.

GÜNDEM

Gündemin 1’inci maddesinde 2464 sayılı kanun gereği 2023 yılı mali yılı gelir tarifesinin belirlenmesi ile ilgili mali hizmetler müdürlüğünün teklifi görüşülerek, plan bütçe komisyonuna havale edildi. Gündemin 2’nci maddesinde ise Ferizli Belediyesi 2023 mali yılı bütçesinin görüşülmesi ile ilgili mali hizmetler müdürlüğünün teklifi görüşüldü. Madde Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi Gündemin 3’üncü maddesinde sözleşmeli personel disiplin yönetmeliği ile ilgili yazı işleri müdürlüğünün teklifi oybirliği ile kabul edildi.

IMG_1126 kopya (Large)

Gündemin 4’üncü maddesinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığının araç devri ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi oybirliği ile kabul edildi. Gündeme ilave edilen 5’inci ve son maddede ise Ferizli Belediyesi norm kadrosundaki iki adet 9 ve 10 dereceli temizlik hizmetlisinin iptal edilerek bir adet 7 dereceli mühendis ve bir adet 10 dereceli teknisyen kadrosunun ihdas edilmesi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifi oybirliği ile kabul edildi. Plan Bütçe komisyonuna havale edilen 1’nci ve 2’nci maddeler, 7 Ekim Cuma günü saat 10.30’da yapılacak ikinci oturumda görüşülerek karara bağlanacak. Toplantı sonunda Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ekim ayı meclis toplantısının hayırlara vesile olmasını temenni ederken, Ekim Ayı Meclis Toplantısı birinci oturumu dilek ve temennilerin ardından sona erdi.