160 BİN MUAYENE

Ferizli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Samet Kaymaz’ın konu ile ilgili sosyal medya hesabında yaptığı yazılı açıklama şu şekilde, “2022 yılında hastanemizde yaklaşık 160 bin muayene yapıldı. İlçe nüfusumuzun yaklaşık 28 bin olduğunu düşündüğümüzde kendi ilçemizle birlikte yakın ilçelere ve köylere de hizmet verdiğimiz anlaşılıyor. Aynı zamanda Cezaevi hastane hizmet bölgemizde bulunduğundan çok sayıda mahkum hastaya da sağlık hizmeti verdik.

DEVLETİMİZ YANIMIZDA

Çok şükür Rabbimize. Devletimiz her türlü imkanla yanımızda. Hastanemizde kurulduğundan beri en yüksek hekim sayısına ulaştı ama biz inşallah daha da artırmak için elimizden geleni yapacağız. “Diye ifade eden Başhekim Kaymaz şöyle devam etti: “Güzel haberlerimiz var bu yıl başında Çocuk Hastalıkları uzmanımız Uz. Dr. Mehmet Kılıç göreve başladı. Her gün polikliniğimiz açık. Servisimiz aktif olarak yatış yapılmakta. Güzel bir haber daha 2 Aile Hekimi uzmanımız Uz. Dr. Merve Yıldırım, Uz. Dr. Nezihe Nur Öztürk atandı. Evde sağlık hizmetlerimiz uzman doktorla hastalarımıza hizmet vermekte.

DOKTOR MÜJDESİ

Bir güzel haber daha; Dahiliye Uzmanı Uz. Dr. Ahmet Şevki Kaya hastanemize ataması yapıldı. Bir güzel haber de diyetisyenimiz Arife Büşra Öztürk atandı. Görevine başladı. Diyet randevuları için danışmadan kayıt yaptırabilirsiniz. Diş hekimi kadromuzu 3’e çıkardık. İlk atamada inşallah 3.diş hekimi ataması yapılacak. Salı günleri psikiyatri uzmanımız poliklinik hizmetleri veriyor. Yakın zamanda sözleşmeli kadro ile inşallah bir kadın doğum uzmanı arkadaşımız da hizmete başlayacak. Bununla birlikte röntgen teknisyeni, laboratuvar teknisyeni, hemşire ve ebe atamalarımız devam ediyor. Çok şükür. İlçemiz için en güzel ve kaliteli sağlık hizmetini vermek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”