Toplantının başında, Ferizli Belediye Meclisi tarafından, Ankara'da İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen terörist saldırı kınandı. Başkan Gündoğdu, "Kahraman güvenlik güçlerimizle terörle mücadelede birlikteyiz. Dün yaşanan alçak saldırıyı şiddetle kınıyor ve yaralanan polislerimize acil şifalar diliyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelik tehditler karşısında devletimizin gücüne ve kararlılığına olan inancımız tamdır" ifadelerini kullandı.

2M3A9508 (Large)

Gün birliktelik günüdür Gün birliktelik günüdür

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, geçtiğimiz bir ayın faaliyetlerini özetleyerek meclis üyelerini bilgilendirdi. Ferizli Belediyesi tarafından hayata geçirilen evde sağlık hizmetlerine özel bir vurgu yapan Başkan Gündoğdu, "Uzun süredir planladığımız ve Ferizli için hayal ettiğimiz Evde Sağlık Hizmetleri ambulansımızı vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. Bu ambulans, hem şık tasarımıyla hem de yüksek donanımıyla hemşehrilerimize kaliteli bir hizmet sunmayı amaçlamaktadır. İlçemiz için hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

2M3A9496 (Large)

Toplantıda dört gündem maddesi ele alındı

1’inci Maddede, Sakarya'nın Ferizli ilçesi için hazırlanan 1/5000 ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı'na uyumlu, 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı hakkında, 28/09/2023 tarihli İmar Komisyon raporu görüşüldü. Bu madde oy çokluğuyla onaylandı.

2’inci maddede, 2464 Sayılı Kanun uyarınca 2024 Mali Yılı Gelir Tarifesinin belirlenmesi konusu üzerinde duruldu. Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün bu konudaki teklifi plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

3’üncü maddede, Ferizli Belediyesi'nin 2024 Mali Yılı Bütçesi ele alındı. Madde oybirliğiyle plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi.

4’üncü maddede, Kamu Görevlilerine yönelik 2023-2024 ve 2025 yıllarını içeren 6. ve 7. dönem toplu sözleşmeler uyarınca, Ferizli Belediyesi ve Yetkili Memur Sendikası arasında Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi yapılabilmesi için Belediye Başkanı'na yetki verilmesi konusu gündeme geldi. Bu madde Yazı İşleri Müdürlüğü'nün teklifiyle oy birliğiyle kabul edildi.

Plan Bütçe Komisyonuna sevk edilen ikinci ve üçüncü maddeler, 6 Ekim Cuma günü saat 10.00'da gerçekleştirilecek ikinci oturumda ele alınıp karara bağlanacak.

Toplantının kapanışında, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ekim ayı meclis toplantısının hayırlı olmasını diledi ve ardından dilek-temenni bölümüyle birlikte toplantı sonlandırıldı.