Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Metal Teknolojisi öğrencileri, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik Projesi Kapsamında, ‘Mesleki Gelişimler İçin Avrupa’da Öğrenci Stajı’ adlı proje çerçevesinde staj çalışmalarına devam ediyor.

2024-EKPSS soru kitapçlıkları ve cevap anahtarları yayımlandı 2024-EKPSS soru kitapçlıkları ve cevap anahtarları yayımlandı

Almanya, Romanya ve Çekya’da devam eden staj çalışmalarında öğrenciler mesleki alanları ile ilgili olarak çalışmalar yapıyor.

Okul Müdürü İrfan Karaçayır proje ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “3 hafta sürecek olan staj çalışmalarında öğrenciler mesleki bilgi beceri konularında kendilerini geliştirecekler, mezun olduklarında bölgemizde istihdam edilerek, sektörün ihtiyaçlarına cevap vererek mesleki teknik eğitimin kalitesinin ve cazibesinin artırılmasına, üretim ekonomisinin canlandırılmasına katkı yapacaklar” dedi.

Fatih Mtal Staj4

Okul Müdürü Karaçayır, projenin farklı kültürlerin tanınması, Avrupa dillerinin öğrenilmesi, çalışma ortamlarında eğitimin gözlemlenmesi ve ülkemize adaptasyonunun sağlanması, iş ortaklıklarının geliştirilmesine katkı yaptığını dile getirdi.
Fatih Mtal Staj3

16 öğrenci ve refakatçi öğretmenlerin katılımıyla devam eden staj hareketlilik faaliyeti sonunda katılımcı öğrencilere kendi alanlarında AB ülkelerinde geçerli sertifikanın verileceği belirtildi.

Fatih Mtal Staj2