Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT), SGK’ya başvuruları devam ederken, Ekonomist Muhammet Bayram açıklamada bulundu. Bayram, "EYT'li vatandaşlarımızın çoğu başvurularını tamamladı. Bir kısmı maalesef son günlere bıraktı. Biz hep uyarılarda bulunmuştuk. Eğer bu ay sonu itibarıyla emeklilik başvurusunda bulunurlarsa Nisan başı itibarıyla emekli maaşı almaya hak edecekler” dedi.

Büyükşehir’den Kaynarca’ya yeni çevre yolu Büyükşehir’den Kaynarca’ya yeni çevre yolu

eyt_maas2
Başvurular e-Devlet üzerinden
Bayram, “Eğer 1 Nisan'da başvuru yaparlarsa 1 Mayıs itibarıyla maaşı hak edebilecekler. Bu nedenle vatandaşların bir an evvel emeklilik başvurusu için e-Devlet üzerinden başvuru yapması gerekiyor. Burada başvururlarken de daha önceden daha fazla promosyon verecek banka ile anlaşmaları gerekiyor. Promosyonlarını alacakları bankaları seçerek emeklilik işlemlerini sonlandırabilirler” diye konuştu.

eyt_maas3
Bayram ikramiyesi
Ekonomist Muhammet Bayram, 1 Nisan’da maaş almaya başlanması durumunda, bayram ikramiyesinin de hak edileceğine dikkat çekerek, “1 Nisan itibarıyla maaş almaları şundan dolayı önemli. Eğer 1 Nisan itibarıyla maaş alırlarsa bayram ikramiyesi almaya hak kazanacaklar. Bayram ikramiyesinin alınabilmesinin ön şartı o ay içerisinde emekli maaşı alabilmektir” dedi./ Milliyet