Emeklilikte yaşa takılanlar için her gün yeni bir bilgi geliyor. Çalışmaların hız kazandığı EYT ile ilgili son durum araştırılıyor. Tasarıda sona yaklaşıldığı belirtilirken AK Parti MYK toplantısında da ele alınan düzenleme kısa sürede tamamlanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak.
TRTHaber’de yer alan habere göre, Emeklilikte yaşa takılanlar için Bakanlık bünyesinde oluşturulan çalışma grupları tarafından yaş, yıl, hizmet, emeklilik ve maaş konularında yoğun bir mesai var.

eyt_duzenlemesi2
PRİM GÜN SAYISI ESAS ALINACAK
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, masada tek formülün olduğunu açıklamıştı. Masadaki formülün detayları da ortaya çıktı. Erkeklerde 9000 gün ve 25 yıl, kadınlarda 7200 gün ve 20 yılı tamamlayanlar emeklilik hakkı kazanacak.

eyt_duzenlemesi4
1,5 MİLYON KİŞİ YENİ YASADAN YARARLANACAK
Düzenlemeden 1999 yılı ve öncesi işe girenler yararlanacak. Sadece SSK'ların değil, Bağ-Kur'lu vatandaşlar da sürece dahil edilecek. Bu kapsamda Türkiye’de 1 milyon kişi bulunuyor ve her yıl 450 bin kişi emekli oluyor. Yasanın hayata geçtiği dönemde 1,5 milyon kişinin emekli olması bekleniyor.

eyt_duzenlemesi3
TASLAK HAZIR OLDUĞUNDA CUMHURBAŞKANI'NA ONAYINA SUNULACAK
1 Ekim itibarıyla Meclis'e gelmesi beklenen tüm ekonomik düzenlemeler AK Parti MYK toplantısında da ele alındı. Bakanlık bünyesinde yapılan çalışmalar konusunda bilgi verildi. Taslak tamamlandığında
Cumhurbaşkanlığı onayına sunulacak. Hazırlanan nihai metin, yasa teklifi olarak Meclis gündemine getirilecek.