BAĞIMSIZLIK DESTANI

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül,  30 Ağustos Zafer Bayramının 100. Yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Ergül, 30 Ağustos'un, zaferlerle dolu Türk tarihinin, Çanakkale'den Sakarya'ya uzanan kahramanlık ve bağımsızlık destanının taçlandığı gün olduğunu söyledi.

BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜK

Başkan Ergül, Başkan Ergül mesajında; “Zaferlerle dolu Türk tarihinin, Çanakkale'den Sakarya'ya uzanan kahramanlık destanının taçlandığı gündür 30 Ağustos. Kutlamakta olduğumuz, kurtuluşun ve kuruluşun adı olan Zafer Bayramı, tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen tüm milletlere yol gösteren, Türk milletinin ordusu ile Yüce Atatürk'ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanının kutlandığı bir bayramdır. Milletimizin birliğinin ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünün tartışıldığı bugünlerde, ülkemiz üzerindeki emelleri bilinen dış güçler ve işbirlikçileri, bu milletin sağduyusu sayesinde hiçbir zaman başarılı olamayacaklardır.

COŞKULU BİR ŞEKİLDE

Bu millet zaferler kazanmaya devam edecektir. Yüce Türk milleti ümidini kaybetmemelidir. Bu vesileyle Sakarya halkımızdan 30 Ağustos Zafer Bayramımızı evlerinde ve işyerlerinde Türk bayraklarla donatarak coşkulu bir şekilde kutlamalarını istiyorum. Milletimizin içinde gözyaşlarını dindirecek kadroları dün vardı, bugün de vardır, yarın da olacaktır. Başta Devletimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşımızın Lideri Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, devletimizin baki, egemenliğimizin kaim olması dileğiyle Zafer Bayramımızı kutluyorum” dedi.