HAKSIZ KAZANÇ YAPILIYOR!
Kırmızı ette artan fiyatlar vatandaşları zorlarken şimdi de ete su katılıyor iddiası gündemde. TÜDKİYEB Başkanı Nihat Çelik, yaptığı açıklamada bazı mezbahaların ete su sıkarak ağırlığını artırdığı iddia etti. Bu yöntemle haksız kazanç yapıldığını öne süren Çelik denetim yapılmasını istedi.

"TAZYİKLİ SU SIKILIYOR"
Habertürk TV'de yer alan habere göre; Çelik yaptığı açıklamada "Denetimlerin daha da sıklaştırılarak mezbahalarda ete tazyikli su sıkılmasına müsaade edilmemesi gerekiyor. Plastik tabakların altına bakıyorsunuz su doluyor. Aslında o suyun olmaması gerekiyor" diye konuştu.

"MÜMKÜN DEĞİL!"
Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı ise iddiaları reddederek ete su katmanın mümkün olmadığını söyledi. Yardımcı "Su katsan bile o tartıya gidene kadar zaten, su kaybolur" dedi.

ET FİYATLARI CEP YAKIYOR
Et fiyatları ise vatandaşların cebini yakmaya devam ediyor. Etin girdilerinin çok yüksek olduğunu belirten Yardımcı, "Elektrik maliyet, dükkan kiraları maliyet" diye konuştu. TÜDKİYEB Başkanı Nihat Çelik ise "Bizden çok ucuza alınıyor ama tüketiciye gidene kadar en az yüzde 100 artıyor." dedi.