BUNLAR İYİ GÜNLERİMİZ

Geçen yılın Kasım ayı SATSO meclisinde SATSO meclis üyesi Ahmet Bayrak, yapmış olduğu konuşmada et fiyatları ile ilgili öngörüde bulunmuştu. Açıklamasında et fiyatı 102 TL iken bugünkü et fiyatının 200 TL olduğunu ve o gün 102 TL olan kesim üreticinin ciddi şekilde desteklenmediği takdirde bunların iyi günlerimiz olduğunu belirtti.

200 TL OLACAK DEMİŞTİM

Kasım ayı meclisinde etin fiyatının 200 TL olacağını ve bugün et fiyatının 200 TL olduğunu açıklayan SATSO meclis üyesi Ahmet Bayrak, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Aralık ayında SATSO meclisinde yaptığım konuşmamda et fiyatlarında 102-105 TL Karkas kesim fiyatı olduğunu; bu fiyatların gerçeği yansıtmadığını etin ve sütün doğru yürütülmeyen tarım politikalarından dolayı karaborsaya düşeceğini ve 200 TL üzerine çıkacağını söyledim.

Karadeniz'i sel vurdu: 2 ölü, 1 kayıp Karadeniz'i sel vurdu: 2 ölü, 1 kayıp

ANLAMAMAKTA DİRENİYORLAR

Bugün geldiğimiz noktada et fiyatı 200TL ve ciddi bir arz sıkıntısı mevcut. Yine hayvan ithalatı silahına başvuruluyor. Ancak dışarıda da ciddi sıkıntı var. Bizim sorumlularımız sorunun üretimi baltalamak be çiftçileri iflas noktasına getirmek olduğuna anlamamakta direniyorlar.

300 TL OLMASI KAÇINILMAZ

Artık soruna ciddi bir şekilde eğilmek gerekiyor. Üretimi ciddi bir şekilde destekleyip üreticiyi kar eder hale getirmeden bu millete yeterli et ve süt yedirtmeyiz! Eğer gerçekçi çözümler ortaya konulmazsa Et kesim fiyatının 300 TL olması kaçınılmazdır!"