GÜZEL BİR HEYECAN

Adapazarı Katlı Pazaryeri Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Demir; açıklamasında şu ifadelere yere verdi, "Ada Hayat Projesi şehrimizde güzel bir heyecan yarattı. Bu projede emeği geçenleri kutluyorum. Son günlerde bazı yayın organlarında yapılan bazı anketleri ve Oda Başkanlarının Adapazarı Katlı Pazaryerinde kentsel dönüşüm adı altında yeniden dizayn edilmesini doğru bulmuyorum. Burası mülkiyetlerin olduğu bir yapıdır.

SOMUT ÇALIŞMA YOK

Geçtiğimiz yıllarda birçok işyerinin bu tarz çalışmalarda mağdur olması bu yöndeki kaygı ve çekincelerimizi arttırmaktadır. Bu sebeple kafalardaki soru işaretlerinin ortadan kaldırılması için işyeri sahipleri ile bir araya gelinmesi elzemdir. Bize şimdiye kadar kimse teferruatlı bir çalışma sunmadı. Sadece nabız yokluyorlar. Bizlerde bu katlı pazarımızın elbette modern bir görünüme kavuşturulmasından yanayız. Fakat ortada bir somut çalışma yok. Yaklaşık 18 ay süreceği dillendirilen bu yapılanma sürecinde bunca esnafımız nerede ticaret yapacak. Öncelikle buna bir cevap bulunmalı.

MAĞDUR EDİLMESİN

Tekrar söylüyorum bizler yeniliğe kapalı değiliz. Ancak otopark ve pazaryeri üzerinde yapılması planlanan sosyal donatı alanlarının kullanım hakkı nasıl şekillenecek. Binamız şehrin en güvenli yapılarından biridir. Bu konunun muhatabı katlı pazaryerinde faaliyet gösteren esnafımızdır. Esnafımıza rağmen burada çivi dahi çakılması söz konusu dahi olamaz. Kafa karışıklıklarına sebep olan bu ve benzeri konulara yönelik net cevaplar almak kaydı ile yetkililerle görüşmeye hazırız. Yeter ki buradaki 850 esnafımız ve 3 bin çalışanımız mağdur edilmesin."