Alev alan mutfak tüpü korkuya neden oldu Alev alan mutfak tüpü korkuya neden oldu

HAKİM KARŞISINDA

Görev yaptığı süreçte emrindeki askerlere karşı cinsel saldırıda bulunduğu öne sürülen Eski Garnizon Komutanı Albay F.C. Ç. "cinsel saldırı" iddiasıyla tutuklanmıştı. Sanık F.C. Ç. hakkında 14 müştekiye karşı, "zincirleme şekilde kamu görevinin, vesayet veya hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle cinsel saldırı" suçundan hazırlanan iddianamede 112 yıl 224 ay 210 günden, 364 yıl 42 aya kadar hapsi istenmişti. Tutuklu sanık F.C.Ç.'nin Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasına başlandı. Duruşmaya tutuklu sanık F.C.Ç. ile sanık ve müşteki avukatları katıldı.

FETÖ-PKK KUMPASI

Duruşmada söz hakkı verilen tutuklu sanık F.C. Ç., "Terör örgütleriyle mücadele ettim ve karşılarında durdum, bundan dolayı buradayım. Sert bir insanım. Erlere rahatsızlığımdan dolayı masaj yaptırmış olmam onları kızdırmış olabilir. Suçlamaları kabul etmiyorum. Bu grubun amacı beni emekliliğe sevk etmek. 9 aydır tutukluyum, mağdur olan benim. Yurt dışında olan, terörist FETÖ’cü C. G., ben tutuklandıktan 4 gün sonra sosyal medyadan yazdı. Bu FETÖ’cüye bu bilgileri kim verdi? Önceden koordine olmadan tutuklandıktan 4 gün sonra gizlilik kararı olan dosyadan bilgi nasıl sızar? Tanık R.G. ve çeteleri aynı yerden destekleniyor. Dosyada bir tane mağdur var ben ve ailem. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum" dedi.

EMRİMDE OLAN ASKERLERDİR

Tanık olarak dinlenen yüzbaşı R.G., "Daha önce de buna benzer durum yaşadığından ne yapmamız gerektiğini düşündüm. İki erin bilgi alma tutanağını oluşturdum ve tutanak altına aldım. 3 tane erin revirden sevk aldığını ve savcılığa gideceğini öğrendim. Ben müştekileri yönlendirmedim. Birkaç defa emniyet ve savcılıktan arandım, terhis olan erlerin numaraları istendi, ben de verdim. Bildiğim kadarıyla erlerin yarısı benim askerim değil. Benim görüştüklerim, emrimde olan askerlerdir. Sanık ile bir husumetim yoktur ancak iftiraları sebebiyle mağduriyet yaşıyorum" diye konuştu.

DURUŞMA ERTELENDİ

Söz alan sanık avukatları da müvekkillerinin üzerine atılı suçlamaları kabul etmediklerini, müştekilerin çelişkili beyanda ve iftirada bulunduklarını belirterek, sanığın tahliye ve beraatına karar verilmesini istedi. Bir müşteki vekili ise sanıktan şikayetçi olduklarını belirterek, tutukluluk haşinin devamını talep etti. Mahkeme heyeti ise eksik hususların giderilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.