PAZAR YERLERİ İLE İLGİLİ KOMİSYON KURULDU

Erenler Belediyesi 2024 yılı Temmuz Ayı olağan Meclis toplantısı Belediye Başkanı Şenol DİNÇ Başkanlığında Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti.Toplantıda2 gündem maddesi karara bağlandı. Erenler sınırlarında yer alan Pazar alanları ile ilgili gelecekte yapılabilecek her türlü değişiklik ve geliştirme için Meclis bünyesinde Pazar Yerleri ile ilgili komisyon kurularak üyeler seçildi. Komisyon seçimiyle ilgili söz alan Erenler Belediye Başkanı Şenol Dinç, özellikle artan ilçe nüfusu ve hizmet kalitesinin arttırılması ile ilgili şunları kaydetti; “Kurulan komisyonumuz Erenler ilçemiz için hayırlı olsun. Çarşamba Pazarımız, sebze pazarımız ve diğer pazarlarımızla ilgili komisyonumuz bir inceleme yaparak rapor sunacak. Bu rapora istinaden biz de pazarlarımızla ilgili yapılması gereken ne varsa çalışacağız ortaya koyacağız. Bu şu demek değil, pazarlarımızda değişiklik hazırlığı yapıyor değiliz ama ilerleyen süreçte karşımıza çıkabilecek her türlü problemle ilgili elimizde raporumuz hazır bulunmalı. Belediyemiz bünyesinde ilgili müdürlüklerimiz de gerekli çalışmalarını yapmakta.”

2 D2 A8940

Sakarya’da rekolte düştü Sakarya’da rekolte düştü

BİR KOMİSYON DA SOKAK HAYVANLARI İÇİN KURULDU

Gündemin 1. Maddesi kapsamında kurulan Pazar Yerleri İnceleme Komisyonunun ardından bir komisyon da Sokak Hayvanları ile ilgili komisyon kuruldu. Önümüzdeki günlerde sokak hayvanları ile ilgili yapılması beklenen yasa değişikliğinden önce belediyenin neler yapabileceği ve ilçe genelinde sokak hayvanlarıyla ilgili neler yapılabileceğini raporlayacak olan Sokak Hayvanları Komisyonu hakkında açıklamada bulunan Erenler Belediye Başkanı Şenol Dinç; “Hepimiz hayvan severiz. Ve asla hayvanlarımıza zarar gelmesini istemiyoruz. Fakat saldırgan olan hayvanlarımızla ilgili neler yapılabilir noktasında çalışmalarımızı belediyemiz bünyesinde tamamlamış sayılırız. Fakat meclisimizde kurulan komisyonun da raporu bizler için önemli bir yer alacak” dedi.

2 D2 A8938

GÖREV VE ÇALIŞMA YÖNETMELİĞİ MECLİSTEN GEÇTİ

Meclis gündeminin 2. Maddesinde yer alan Afet İşleri Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği meclis oylaması sonrası kabul edildi. Teklif öncesi açıklamada bulunan Başkan Şenol Dinç, afet konusunda hassasiyetlerini belirterek şunları kaydetti; “Afet İşleri Müdürlüğümüzün görev ve çalışma yönetmeliğini oylayacağız. Güncel ve mevzuata uygun bir şekilde hareket edebilmesi adına afet işleri müdürlüğümüzün çalışmalarına hız verdik. Afet İşleri Müdürlüğümüz kapsamında birçok işi başaracağız. Hazırlık çalışmalarımızda sona gelindi. Gerek coğrafi bilgi sistemi altyapısı tarafında gerekse arama kurtarma ekibinin kurulması gibi konular sonuca varmak üzere.”

2 D2 A89402 D2 A88752 D2 A8855

Editör: Zhantor Jateey