İhale süreci tamamlanan ve kısa süre içerisinde saha çalışmalarına başlanacak proje ile Dilmen ve Hacıoğlu mahallelerinin içme suyu ve yağmur suyu hatları geleceğe dönük şekilde inşa edilecek. Proje kapsamında iki mahallede bulunan 12 bin 800 metrelik içme suyu hattının yanı sıra 13 bin 375 metre yağmur suyu hattı da yenilenecek. İhale süreci tamamlanan projeyle ilgili konuşan Başkan Yüce, saha çalışmalarının en kısa sürede tamamlanarak Erenler’e toplam 26 bin 175 metre uzunluğunda yeni altyapı hattı kazandıracaklarını söyledi. 

erenlerde_30_milyonluk_altyapi_calismasi2

Sakarya’nın güçlü altyapı ağı her geçen gün genişliyor
Projenin detayları ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yüce, “Sakarya’nın her geçen gün büyüyen ve gelişen şehirciliğine altyapı çalışmalarımızla da ayak uyduruyoruz. Hayata geçirdiğimiz ve kısa sürede tamamlamayı hedeflediğimiz çalışmalarla Sakarya’nın güçlü altyapı ağına her geçen gün yeni ilaveler yapıyoruz. Aynı zamanda yılların sorunu haline gelmiş bölgelerdeki altyapı sorunlarını da hızla yenilediğimiz altyapı çalışmalarımızla çözüme kavuşturuyoruz” dedi.

erenlerde_30_milyonluk_altyapi_calismasi3

İçme suyu ve yağmur suyu altyapısı
Yüce, “Şehrin nüfusu artan ilçelerinden olan Erenler’de başlatacağımız altyapı çalışmalarımız ile bölgenin sorunlarına uzun yıllar çözüm oluyoruz. 12 bin 800 metrelik içmesuyu ve 13 bin 375 metrelik yağmursuyu hatlarının Dilmen ile Hacıoğlu mahallelerimize hayırlı olmasını temenni ederim. Yenilenen hatlar sayesinde kaliteli içmesuyunu kesintisiz bir şekilde bölgeye ulaştırırken, aynı zamanda yoğun yağışlarda dahi oluşabilecek ani sel ve baskın gibi sorunların da önüne geçmiş olacağız” dedi.