Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Erenler Tepe Mahallesi’nde başlattığı çalışmalar kapsamında bölgeye uzun yıllar boyunca hizmet veren ve ekonomik ömrünü tamamlamış 700 metrelik içmesuyu hattını yeniliyor. Çalışmalar tamamlandığında özellikle yaz aylarında nüfusun ve sulamanın artmasıyla yaşanan su sorunları uzun yıllar boyunca tarihe karışacak. 

erenler_tepe_mahallesi2

Kayıp kaçak minimum seviyeye inecek
Proje kapsamında eskiyen hattın yenilenmesiyle kayıp ve kaçak oranı da minimum seviyeye indirilecek. Kurum tarafından yapılan açıklamada, bölgede devam eden çalışmaların kısa sürede tamamlanarak yeni hattın vatandaşların hizmetine kısa süre içerisinde sunulacağı ifade edildi.

erenler_tepe_mahallesi3

Muhtar Çolak’tan Başkan Ekrem Yüce’ye teşekkür
Mahallesinde başlatılan altyapı çalışmalarından dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Tepe Mahalle Muhtarı Yaşar Çolak, “Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye uzak yakın gözetmeksizin mahallemizde başlattığı hizmetten ötürü mahalle sakinleri ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Konum itibariyle merkez mahallelere uzak olmamızdan ötürü içmesuyu sorunumuzun bu kadar kısa sürede çözüleceğini düşünmüyorduk. Ekipler mahallemizde çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Ömrünü tamamlayan ve arızalara neden olan hat inşallah çalışmalar neticesinde en kısa sürede yenilenecek. Tepe Mahallesi olarak kaliteli içmesuyuna kesintisiz bir şekilde ulaşacağımızdan dolayı memnunuz” dedi.