Erenler Belediyesi tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da aşure dağıtımı gerçekleştirildi. Çarşamba pazarında gerçekleştirilen aşure dağıtımına vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

Aşure dağıtımını bizzat gerçekleştirilen Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’e, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Osman Hira ve İlçe Kadın Kolları Yönetimi de eşlik etti.

“MANEVİ HUZUR”

Etkinliğin önemi ile ilgili açıklama yapan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, “Aşure gününü hemşerilerim ile paylaşmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Hazreti Adem’in tövbesinin kabul olması, Hazreti Nuh’un tufandan kurtulması, Hazreti Yunus’un balığın karnından çıkması, Hazreti İbrahim’in ateşte yanmaması, Hazreti Musa’nın Kızıldeniz’i geçmesi gibi birçok mucize ve önemli olay, bu ay içerisinde olmuştur. Her Müslümanın evinde aşure yaparak eş, dost ve akrabasına dağıtması hayırdır. Bugün burada olup, bizimle bu manevi huzuru paylaştıkları için tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

AŞURE İKRAM ETTİ

Çarşamba pazarı girişinde dağıtılan aşure ikramına yoğun ilgi oldu. Erenlerli hemşerilerine elleriyle Aşure ikramında bulunan Belediye Başkanı Cavit Öztürk, bu gelenekleri yaşatarak dayanışma duygusunu daha da arttırmayı amaçladıklarını söyledi.