BAĞLANTI YOLU TAMAMLANACAK
Sakarya’da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan; Geyve-Taraklı yoluyla ilgili; "Ulaştırmada 133 kilometreden devraldığımız bölünmüş yol uzunluğu 401 kilometreye ulaştırdık. Kuzey Marmara Otoyolunun 67 kilometrelik kısmı da Sakarya’da yer almaktadır. Çevre yolu dahil İznik-Mekece yolunu, Sakarya-Taraklı yolunu, Geyve-Taraklı turizm bağlantı yolunun kalan kesimlerini yılsonuna kadar tamamlıyoruz. Otoyol bağlantıları başta olmak üzere çok sayıda yol projesini de önümüzdeki ve sonraki yıl bitirerek hizmete açıyoruz. Kardeşlerim, daha önce sözünü verdiğimiz Karapürçek yolunun inşasına da inşallah bu yıl başlıyoruz" diye konuştu.

BARAJ TAMAMLANACAK
Erdoğan, Doğantepe Barajıyla ilgili; "Tarım ve ormanda şehrimize 2 baraj, 4 gölet inşa ettik; 3 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz. Bugüne kadar inşa ettiğimiz tesislerle 48 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Ballıkaya Barajının inşaat çalışmalarında sona yaklaştık. Değerli kardeşlerim, fiziki gerçekleşmeleri yüzde 60’ı bulan Geyve Doğantepe ve Merkez Beşevler barajları 17 bin dekar araziyi sulayacak. Kışlaköy ve Turgutlu göletlerinin tamamlanmasıyla da 8 bin dekar arazi daha suya kavuşacak" dedi.

Erdoğan, Sakarya'daki toplu açılış çerçevesinde Geyve Gençlik Merkezi ve Geyve Safibey Ürün Toplama Merkezinin resmi açılışını gerçekleştirdi.