Milliyetçi ülkücü camianın tanınmış isimlerinden Erdem Karakoç, Topkapı Suriçi Sosyal Tesislerinde iftar verdi. Karakoç yaptığı konuşmada 31 Mart Yerel Seçimlerine az bir zaman kaldığını belirterek birlik ve beraberliğin önemine değindi. 

Ülkücü hareketin Türk milletinin milli ve manevi değerlerine bağlı olduğunu, bu nedenle bölücülüğe ve her türlü emperyalizme karşı çıktığını belirten Karakoç, bölücüler hariç ülkemizdeki tüm toplumlara kardeş gözüyle baktıklarını söyledi.

Nihal Atsız'ın bir şiirini okuyarak sözlerine devam eden Karakoç, şöyle konuştu:
"Ne Kafkaslımızı, ne Balkanlımızı, ne Güneydoğulumuzu ne de  kuzey Afrikalımızı ayrı görmedik. Birlikten yana olduk. Devleti bu birlikle kurduk. Bugün kavga sağcılar ve solcular arasında, laikler ve laik olmayanlar arasında yapılmıyor. Batılı merkezlerden beslenen mandacı zihniyetle buna direnen Türk milleti arasında yaşanmaktadır."

Alparslan Türkeş'in yetiştirdiği bir nesil olduklarını belirten Karakoç, Mümtaz Turhan, Erol Güngör ve Seyit Ahmet Arvasi gibi büyük fikir adamlarının eserlerini okuyarak neyin mücadelesini verdiklerini öğrendiklerini, dost kimdir, düşman kimdir bunu iyi bellediklerini söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yeni görevlendirmeler Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yeni görevlendirmeler

Mustafa Kemal'in Osmanlı Türkiyesinin bütün malzemesini alıp  ülkede birlik üzerine devlet kurduğunu, 4 Eylül 1919'da mandacı zihniyeti gömdüğünü anlatan Karakoç, "Türk milliyetçileri her türlü mandacı ve art niyetli girişimlere izin vermemiştir, vermeyecektir. Batı'dan destek alan Türk düşmanı, Firavunca planları bozmuştur yine bozacaktır" dedi. 

Erdem Karakoc Iftari (1)
ÜLKÜCÜ DAVASINA SEVDALIDIR
İftar yemeğinde bir konuşma yapan ülkücü camianın tanınmış isimlerinden Orhan Çakıroğlu, ülkücünün kim olduğunu ve neyin kavgasını verdiğini anlattı. Ülkücünün ömrünü Peygamberimize adadığını, Turan davasını Peygamberimizin yoluyla aydınlattığını anlatan Çakıroğlu, "Ülkücü kendi nefsini yok etmek için yola çıkmıştır. Ülkücü Allah dedi mi bir daha geri dönmez. Bu yolda ya öldürür ya da ölür" diye konuştu. 

Orhan Çakıroğlu ayrıca ülkücünün yolunda ikbal ve ikbal beklemek olmadığını söyledi.

Eski MHP Milletvekili Ahmet Çakar da sözlerine her ülkücünün bir hikâyesi olduğunu belirterek başladı. Türk milletinin bekası için mücadele verdiklerini ve bunu başardıklarını anlatan Çakar, "Mesele vatan, din ve millettir. Alparslan Türkeş bu mukaddes davaya bağlı bir nesil yetiştirdi" diye konuştu. 

Yazar Mahmut Yıldırım konuşmasında eğitimin önemine değindi, ülkücülerin neyin mücadelesini verdiğini anlattı, ve ülkücülerin nerede nasıl davranacağını bilen şuurlu bir nesil olduğunu söyledi. 

İftar yemeğinde ayrıca Hayrettin Alp bir şiir okudu, İsmet Koçak, Mustafa Can ve Perihan Durmaz kısa konuşmalar yaptı.  / Hüdavendigâr Onur