NE OLMUŞTU?

Bir süredir kayıp olan Erdal Sakız'ın cesedi, baş ve göğüs kısmında mermi ayrıca elinde de tüfek mermi izi ile ihbar üzerine olay yerine gelen  jandarma ekipleri tarafından tespit edilmişti. Erdal Sakız'ın cansız bedeni otopsi için Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsündeki Otopsi Merkezi'ne gönderilmiş ve Sakız geçtiğimiz günlerde de Karasu Kurudere'de toprağa verilmişti.

OKLAR TUNCAY'A DÖNDÜ

Cinayeti araştıran Müge Anlı'nın canlı yayınında ilginç anlar yaşandı. Tarafların yüzleştiği yayında, bir tarafta Erdal Sakız'ın eşi ve oğlu, diğer tarafta ise sevgilisi ve kuzeni yer aldı. Erdal Sakız'ın Özbekistanlı sevgilisi Nergis, olayla ilgili şüphe oklarını sevgilisinin oğlu Tuncay'a yöneltti.

GÖZALTI KARARI

Sakarya İl Jandarma Komutanlığınca alınan karar sonucunda, Müge Anlı’nın yayınına çıkan 5 kişi gözaltına aldı. Cinayete kurban giden 43 yaşındaki Erdal Sakız'ın eşi, oğlu, sevgilisi ve kuzenini ifadeleri alınmak üzere Hendek İlçe Jandarma Komutanlığına sevk edildi.

GECE BOYU SORGU

Hendek İlçe Jandarma Komutanlığına getirilen şüpheliler gece boyunca sorgulanırken; eşi, oğlu, Özbek sevgilisi ve bazı şüpheliler serbest bırakıldı. Gözaltında bir ten Erdal Sakız'ın arkadaşı ve kuzeni olan Ersin K. ile eşi L. K. ve oğulları S. K. kaldı. Ersin K.'nin 16 yaşındaki kızı S.K. de ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.