7 KURUM 45 KATILIMCI
3. Uygulama Dönemi kapsamında konsorsiyum üyesi olan Söğütlü Halk Eğitimi Merkezi, Kaynarca Halk Eğitimi Merkezi, Pamukova Halk Eğitimi Merkezi, Sapanca Halk Eğitimi Merkezi, Hendek Halk Eğitimi Merkezi, Geyve Halk Eğitimi Merkezi ve Yenikent Halk Eğitimi Merkezi olmak üzere 7 kurumdan toplam 45 katılımcı ile yurt dışı hareketlilikleri gerçekleştirildi.
Erasmus Egitim2

GÖZLEM VE UYGULAMA
Bir hafta boyunca eğitim gören öğretmenler ve öğrenciler, ülkeler arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları yerinde inceleme ve okul bazında sınıf ziyaretleri gerçekleştirerek uygulama yapma fırsatını yakaladığı hareketlilikte, öğrenilenleri kendi kurumlarında yaygınlaştırma faaliyetleri kasamı içinde alt yapı oluşturma imkânı da yakaladılar.
Erasmus Egitim3

EĞİTİM SİSTEMİ FARKLILIKLARI
Tanışma ve oryantasyon sürecine kolaylıkla uyum sağlayan yetişkin ekibi; “Educanet Schools” eğitim sistemini, nitelikli bireylerin yetişmesinde meslek liselerin ihtiyaç durumunu ve önemini, dijital ve yenilikçi eğitim alanında bilgi ve bu bilginin eğitimde uygulanma sürecini, yapay zekâ ve robotların eğitime entegre edilmesi ile gelişen ve değişen teknolojinin yetişkinlere uyarlanmasıkonularında ve eğitim sistemi farklılıkları üzerinde gözlemlerini gerçekleştirdi.
Erasmus Egitim4

Bahçelievler Gazi’den EKO sergi Bahçelievler Gazi’den EKO sergi

GÜZEL ANILAR
Söğütlü, Kaynarca, Pamukova, Sapanca,Hendek, Geyveve Yenikent Halk Eğitimi Merkezinden kurs eğitmenlerinin ve kursiyerlerin katılım sağladığı yurt dışı yetişkin eğitimi ve işbaşı gözlem eğitiminde bilgi ve uygulama kısımlarının yanında; Çekya’yı, İtalya’yı, Macaristan’ı ve Almanya’yı tanıma, eğitimlerin dışında kültür gezileri yapma fırsatını yakaladıkları güzel anılarlaTürkiye’ ye dönüş yaptılar.

HER YAŞTA EĞİTİM
Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş; “ERASMUS+ Yetişkin Eğitim Akreditasyonu” kapsamında yürütülen yetişkin öğrenciler için grup hareketliliği ve işbaşı izleme hareketliliğinin ve bu kapsamda yapılan planlamaların çok kıymetli olduğunu ve titizlikle sürdürüldüğünü, belirtti. Kurs eğitmenleri ve kursiyerlerin yurt dışı eğitim sürecine dahil olmasının, farklılıkları yerinde görmeleri ve incelemeleri, kendi kişilik gelişimlerine ve yarınlara katkı sağlamaları adına önemli bir adım olduğunu belirten Bakırtaş, “Her yaşa uyarlanabilecek bir eğitim mutlaka vardır bu sebeple gözlemleriniz, çalışmalarınız, deneyimleriniz çok kıymetlidir” dedi.

Editör: Ayşen Kolçak