Alev alev yanan araçta can verdi Alev alev yanan araçta can verdi

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde yaşanan olayda, yüzde 50'si zihinsel sağlığı olmak üzere Kocaeli Devlet Hastanesi'nden toplam yüzde 76 süresiz Özürlü Sağlık Kurulu Raporu bulunan 28 yaşındaki S.T. isimli kadın, iddiaya göre özel eğitim gördüğü kurstan çıktıktan sonra kaçırıldı
Kızının, daha önce istemeye gelen kişi tarafından Kaynarca ilçesine götürüldüğünü öğrenen Nurdan Türk, ilk önce aileye ulaştı. Kızı S.T. ile kaçtığı iddia edilen A.D.'nin evlendirilmek istediğini ileri sürülen anne, bu evliliğe karşı çıktığını söyledi.
Kızının engelli olduğu için evlenmesinin sakıncalı olduğunu dile getiren Nurdan Türk, kızını kaçıran A.D ve ailesinden şikayetçi oldu. Şikayet üzerine Sakarya Barosu ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü harekete geçerek genç kadını annesine teslim etti.
Sakarya Barosu Engelli Hakları Merkezi’nin girişimleriyle şüpheli A.D.'ye 6 ay süreyle uzaklaştırma kararı verildi. Sakarya 1. Aile Mahkemesi heyetince şüpheli A.D. hakkında şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, korunan kişilere, bu kişilerin bulundukları konutta, okula ve işyerine yaklaşmamasına, korunan kişinin şiddete uğramamış olsa bile yakınlarına, tanıdıklarına ve kişisel ilişki kurulmasına ilişkin haller saklı kalmak üzere çocuklarına yaklaşmamasına, korunan kişiyi iletişim araçlarıyla veya sair surette rahatsız etmemesine bu tedbir kararlarının 6 ay süreyle uygulanmasına, tedbir kararı verilen şiddet uygulayan şahsın kararın gereklerine aykırı hareket etmesi halinde fiili bir suç oluşturursa bile ihlal edilen tedbirin niteliğine ve aykırılığına göre hakim kararıyla 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsine tabi tutulacağının ihtarına, tedbir kararının gereklerine aykırılığın her tekrarında ihlal edilen tedbirin niteliğine ve aykırılığına göre hakim kararıyla 15 günden 30 güne kadar zorlama hapsine tabi tutulacağının ihtarına kararı verildi.